Італія скорочує бюджетні витрати на 64 млрд дол

Згідно з вимогою Європейського центробанку, Італія повинна збалансувати бюджет країни до 2013 року.

Рада міністрів Італії на спеціальному засіданні в п'ятницю 12 серпня затвердила план заходів щодо скорочення бюджетних витрат на 64 млрд дол (45,5 млрд євро).

Згідно з вимогою Європейського центробанку, Італія повинна збалансувати бюджет країни до 2013 року.

Прийнятий пакет заходів передбачає скорочення витрат на 20 млрд євро в 2012 і ще 25,5 млрд євро в 2013. Цю суму уряд має намір отримати через комплексні заходи зі скорочення державних витрат і підвищення податків. Пакет передбачає введення додаткового 5%-го податку на дохід понад 90 тис. євро і 10%-го на доходи вище 150 тис. євро, а також збільшення ставки податку на доходи з поточного рівня в 12,5% до 20%. Він також говорить про підвищення пенсійного віку для жінок в приватному секторі, що повинне було початися в 2020, але тепер стартує в 2016.

Держава відтепер не буде оплачувати вихідні в нерелігійні свята, як то 2 червня - День заснування Італійської Республіки, щоб збільшити число робочих днів у році. Тепер головне свято країни завжди будуть відзначати в неділю.

Уряд Сильвіо Берлусконі затвердив план, незважаючи на незгоду з боку місцевої влади, які називають його соціально несправедливим.

"Мені особисто дуже боляче від того, що ми повинні прийняти ці заходи", - заявив журналістам Берлусконі після того, як кабінет міністрів затвердив план.

Тепер рішення уряду повинне бути схвалене парламентом протягом 60 днів.

Економіка Італії перебуває в поганому стані і може поповнити список країн єврозони, що постраждали від боргової кризи. Державний борг країни досяг у червні 2011 рекордного розміру і вперше перевищив 1,9 трлн євро. Він продовжує зростати, навіть незважаючи на збільшення надходжень у державну скарбницю.

Читайте також:

Сорос звинуватив Німеччину у розпалюванні європейської кризи

На світовій біржі за тиждень "згоріло" 4 трильйони доларів

Євро може повторити долю радянського рубля

Німеччина не вірить у порятунок Італії від дефолту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: