В Україні робитимуть бензин із картоплі

Уряд черговий раз розповів про грандіозні плани з виробництва біопалива. На цей раз Мінагрополітики хоче робити бензин із картоплі.

В Мінагрополітики хочуть включити картоплю у перелік продуктів, з яких можна виготовляти біопаливо, повідомив міністр відомства Микола Присяжнюк під час робочої поїздки з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим в Київську область.

"Сьогодні ми з інститутом (картоплярства) розмовляли, щоб розглянути питання у зв'язку зі стрімким зростанням цін на нафту, і ми, можливо, також приєднаємо картоплю до біопалива, як і цукровий буряк", - сказав Присяжнюк.

При цьому він відмітив, що дуже багато вирощуваної картоплі йде на корм худобі, тоді як цей ресурс можна було б направити на виготовлення біопалива з картоплі. Міністр відмітив, що для проведення цих заходів потрібні розрахунки учених, і найближчим часом вони будуть зроблені.

Нагадаємо, що Міністерство аграрної політики і продовольства планує також використати потужності непрацюючих спиртзаводів для виробництва біопалива.

За словами Присяжнюка, Мінагрополітики нині аналізує 60 непрацюючих заводів, щоб виявити, які з них можна вивести з під акцизного контролю.

Крім того, міністр повідомив, що на двох заводах вже запущені пілотні проекти по виробництву біопалива, а ще на чотирьох заводах зараз вводяться установки для виробництва біопалива.

Читайте також:

Українські спиртзаводи вироблятимуть бензин

Генетики вивели бактерії, які переробляють відходи на біопаливо

Вчені навчились виробляти електрику з цибулі

"Укрспирт" почав виробляти біопаливо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: