Кабмін зупинив фінансування авіапрому

У бюджеті України на 2011 рік не передбачено жодної копійки на підтримку та розвиток авіапрому.

Уряд призупинив фінансування з держбюджету авіапрому в 2010 році, а в 2011 році кошти на галузь взагалі не передбачені.

"Результати проведеного Рахунковою палатою аудиту засвідчили, що діяльність Міністерства промислової політики (вже ліквідоване) у сфері розвитку авіаційної промисловості протягом останніх трьох років була непослідовною та недостатньо ефективною", - повідомили у прес-службі Рахункової палати.

Мета Державної комплексної програми розвитку авіаційної промисловості України до 2010 року не досягнута, резюмують у Рахунковій палаті.

"У 2008-2009 роках обсяги фінансування авіапрому суттєво збільшилися і становили близько 727,5 мільйона гривень, або 80% від передбачених законами про держбюджет. Проте фінансування відбувалося безсистемно", - зазначається у повідомленні.

Рахункова палата підкреслила, що вітчизняна літакобудівна галузь тривалий час перебуває у кризовому стані.

"Її науково-технічний та технологічний потенціал знижується, наростає науково-технологічне відставання від розвинутих держав. Зношеність основних фондів підприємств галузі - більше 70%. Галузь потерпає від дефіциту кваліфікованих кадрів. Система стимулювання продажу на внутрішньому та зовнішньому ринках відсутня", - повідомляє прес-служба.

Згідно з повідомленням, з 2010 року, стан фінансування галузі суттєво погіршився. Так, у 2010 році кошти державного бюджету на авіаційну промисловість взагалі не виділялися. У цей період на двох серійних заводах було випущено лише по одному літаку. На 2011 рік кошти на розвиток авіапрому у держбюджеті взагалі не передбачені, підсумували фахівці Рахункової палати.

Нагадаємо, що прем`єр-міністр Микола Азаров вважає, що самостійно Україна не зможе розвивати авіаційну галузь. За його словами тільки співробітництво з Російською Федерацією дасть змогу врятувати український авіапром.

Читайте також:

Авіапроми Росії та України розпочали об'єднання

Азаров: український авіапром врятує лише Росія

Росія поглинає український авіаконцерн "Антонов"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: