Киргизія приєднається до Митного союзу

Митний союз потрібний в першу чергу Киргизії. При цьому країна планує залишитися членом СОТ.

Влада Киргизії затвердила склад міжвідомчої комісії з приєднання республіки до Митного союзу і Єдиного економічного союзу. За словами прем'єр-міністра країни Алмазбека Атамбаєва, "дасть Бог, і з 1 січня ми будемо в єдиному економічному просторі".

За його словами, вступ да Митного союзу потрібен в першу чергу Киргизії. При цьому міністр запевнив, що країна залишиться членом світової організації торгівлі (СОТ).

Міністр економічного регулювання Учкун Ташбаєв відмітив, що після 1 липня 2010 року країни МС посилять тарифні, нетарифні і адміністративні заходи на зовнішніх кордонах, що призведе до скорочення реекспорту.

"Країни МС вже застосовують заходи по скороченню реекспорту з Китаю. Реекспорт скоротиться у будь-якому випадку, вступимо ми в Митний союз чи ні", - сказав міністр.

Після вступу Киргизії в МС, уряд цієї країни сподівається отримати економічну допомогу від РФ, зокрема, це стосується мита на російській паливо, яка, можливо, буде скасована.

В загальному обсязі зовнішньої торгівлі Киргизії країни Митного союзу займають 44,9%, в експорті - 40,6%, в імпорті - 47,2%. Найбільшу питому вагу в товарообігу займають Росія - 26,9%, Казахстан - 16,8%, на Білорусь доводиться 1,2%.

Нагадаємо, що українська влада також думає про приєднання до Митного союзу. Так, президент Віктор Янукович під час щорічного звернення до парламенту заявив, що Україна може приєднатися до Митного союзу за формулою "3+1".

Як пізніше пояснили в адміністрації президента, новий формат 3+1 міг би містити в собі, зокрема, секторальні угоди про вільну торгівлю, створення "вільних експортних зон", реалізацію спільних програм розвитку інфраструктури і транзитних коридорів, уніфікацію тарифів і правил транспортних перевезень, спільну модернізацію системи держстандартів за європейськими зразками, розробку і впровадження механізмів підвищення ефективності співробітництва митних і податкових органів, створення спільного ринку освітніх послуг і багато чого іншого.

У свою чергу Європа вже негативно відреагувала на намагання України сісти відразу на два стільці. Посол Німеччини в Україні Ханс-Юрген Хаймзет повідомив, що прямий вступ України в Митний союз поставить крапку на переговорах про створення зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом.

Читайте також:

Вступ до Митного союзу перекриє шлях до вільної торгівлі з ЄС

Росія буде заманювати Україну у свій союз "виключно ласкою"

Янукович тягне Україну у Митний союз за формулою 3+1

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: