Кияни платитимуть нову ціну за холодну воду

Зміну вартості називають вимушеною.

У Києві підвищать тарифи на холодну воду.

Про вимушене підвищення повідомив гендиректор "Київводоканалу" Дмитро Новицький, передає "Вечірній Київ".

Плата за кубометр холодної води зросте з 8 гривень 68 копійок до 12 гривень для приватних будинків з централізованим водопостачанням і водовідведенням та з 10 гривень 24 копійок до 13 гривень 43 копійок для багатоповерхівок.

"Підвищення вимушене. І залежить лише від одного – вартості електрики, яка за останні півтора року зростала п'ять разів. А на вересень і березень заплановані чергові етапи зростання. Вартість електроенергії у структурі тарифу на холодну воду становить найбільшу частину - 35%. Забір води, підйом, очищення, знезараження, транспортування, водовідведення – усе працює на електриці", - пояснив Новицький.

Ціна на воду зміниться після того, як пропозицію "Київводоканалу" затвердить профільна Нацкомісія.

Нагадаємо, що з 1 липня 2016 року, в Україні майже вдвічі зростуть ціни на гарячу воду. Це викликано зміною тарифів на газ із 1 травня, коли для всіх абонентів установили єдину ціну в 6879 грн за тисячу кубометрів. Нові прогнозовані тарифи на гарячу воду затвердила Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Тож скоро один кубометр води коштуватиме 63-78 грн залежно від підприємства-надавача послуги. Тарифи різняться, бо компанії задля підігріву води використовують різні види енергії – газ чи вугілля. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: