Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тарифи на теплопостачання зростуть майже вдвічі

Нові ціни почнуть діяти із 1 липня 2016 року.

Із 1 липня 2016 року в Україні зростуть тарифи на теплопостачання для населення на 75-90%, тобто в окремих містах майже вдвічі.

Про підвищення цін на теплову енергію та послуги центрального теплопостачання заявив керівник Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк, передає "Інтерфакс-Україна".

"Відсоток залежить від підприємства (теплопостачання). Левова частка коригування пов'язана з рішенням уряду щодо ціни на природний газ, інше - перегляд заробітних плат відповідно до нового рівня мінімальних зарплат і рівнем єдиного соціального внеску, зміна роздрібних тарифів на електроенергію, інше", - уточнив Вовк.

У Мінекономрозвитку раніше порахували, що тариф на теплопостачання зросте на 60% - із середніх 652 грн за 1 Гкал до 1041 грн.

Водночас оснащеність будинків тепловими лічильниками має зрости із 60% до 86%.

"Ще 14% - в процесі та на совісті підприємств і органів місцевої влади. Кращий (за оснащеністю лічильниками тепла) - Київ, гірші - Полтава та Тернопіль", - наголосив Вовк.

Глава НКРЕКУ не виключив зниження тарифів на теплопостачання в майбутньому.

"Комісія проводить роботу із заміщення тепла з природного газу на тепло з вугілля там, де це можливо - серед таких міст Київ, Чернігів, Черкаси, Суми, Калуш. Короткострокові заходи щодо "розшивки" вузьких місць у генерації та передачі теплової енергії, виробництво тепла з вугілля дозволять знизити середньозважену ціну для цих міст", - зазначив Вовк.

Нагадаємо, уряд на вимогу МВФ змінив із 1 травня 2016 року ціну на газ. Відтепер для населення та промислових споживачів діє єдиний тариф – 6879 грн за тисячу кубометрів. Пільги для власників газових котлів у 3600 грн за тисячу кубометрів в опалювальний сезон скасували.

тарифи

Залиште свій коментар

Вибір редакції