У Києві продаються квартири по 15 тисяч доларів з пенсіонером в придачу

Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Києві продаються квартири по 15 тисяч доларів з пенсіонером в придачу

Щомісячна виплата за утримання складає близько 1500 грн

За умов довічного утримання пенсіонера, його житло можна придбати за порівняно низькою ціною

У столиці дедалі популярнішим стає продаж квартир пенсіонерів за умови довічного утримання. За такої угоди вартість однокімнатного житла коливається від 15 до 30 тисяч доларів.

Як з'ясували журналісти видання "Газета киевская", на ринок квартири з довічним утриманням виставляють в основному посередники за завищеними цінами.

Проте в столиці існує Центр соціального захисту та допомоги пенсіонерам, через який квартиру взагалі можна придбати за 15-20 тис. дол. Одиноких пенсіонерів з квартирами для організації під чималі відсотки знаходять якраз ріелтори.

"Найперший пенсіонер підписав з нами договір в 2006 році. Він досі живий та здоровий. Зараз у нас 150 договорів",- розповів директор центру Сергій Шарапов.

Початковий внесок при таких угодах складає 100-150 тисяч гривень за одно-двокімнатну квартиру та близько 40 тисяч за кімнату в комуналці. Частина цих грошей залишається центру за послуги.

Щомісячні виплати зазвичай складають від 600 до 1500 гривень. Плюс комунальні послуги. Також після смерті бабусі чи дідуся власник квартири зобов'язаний поховати її за свій рахунок.

Експерти застерігають, що перед підписанням договорів про утримання слід перевірити, документи на право власності пенсіонера та його дієздатність. Щоб не було випадків, коли якась бабуся визнається хворою на голову, а покупець втрачає всі вкладені кошти.

Розірвати договір в односторонньому порядку пенсіонер не може, за винятком випадків, коли він не отримує щомісячні виплати. Раптово "передумати" також не вдасться.

Не варто розраховувати, що квартира з пенсіонерами  виявиться в елітному будинку або в центрі. Такі люди живуть в квартирах, які держава держава ще при соціалізмі. Найчастіше це "хрущовки" в спальних районах.

Фахівці підрахували, що середня ціна квартири за умов довічного утримання складає 25 тис. дол. Наприклад, бабуся проживе 5 років, отримуючи щомісяця 1500 грн.

1500х12х5 = 90 тисяч + початковий внесок 110 тис. = 200 тис. гривень. Тобто квартира
обійдеться в 25 тис. дол.

Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація