МВФ та G20 готуються рятувати Грецію

Грецькі політики кажуть, що у разі дефолту країна опиниться "у 60х".

Деталі плану порятунку Греції від дефолту не повідомляються, але грецькі політики кажуть, що у разі дефолту країна опиниться "у 60х".

Напередодні зустрічі із керівником МВФ Крістін Лаґард грецький міністр міжнародних економічних відносин Константин Пападопулу заявив, що у випадку, якщо Греції доведеться залишити зону євро, наслідки для всього Євросоюзу будуть "катастрофічними".

"Я особисто вважаю, що (вихід із єврозони) відкине нас назад, у 1960-1970-ті", - заявив грецький урядовець.

Утім згодом політик уточнив, що мав на увазі не прихід до влади військових, як це сталося саме у 60-70-х роках минулого століття, коли після військового заколоту до влади у Греції прийшли "чорні полковники", а економічний стан країни та структуру її економіки.

На початку цього тижня представники МВФ та Євросоюзу повернуться до Афін, аби продовжити переговори щодо можливих шляхів убезпечення країни від дефолту.

Греція все ще розраховується за своїми зовнішніми зобов'язаннями завядки багатомільярдній фінансвій допомозі, отриманій від МВФ та інших міжнародних структур ще у Клацнути травні цього року. У Клацнути липні було погоджено надання додаткової фінансової допомоги Греції, але цю угоду так і не ратифікували парламенти кількох європейських країн.

Водночас Афіни можуть і не отримати наступний транш цієї допомоги, якщо грецькому урядові не вдасться переконати міжнародних спостерігачів у тому, що скорочення державних видатків відбувається згідно із погодженими показниками. Оглядачі не виключають такого розвитку подій.

Без наступного траншу, вже у середині жовтня Греція не зможе розрахуватися за своїми зобов'язаннями.

Напередодні британський міністр фінансів Джордж Осборн, коментуючи підсумки зустрічі керівників МВФ, Світового банку та міністрів фінансів країн Великої двадцятки, заявив, що наразі плани виведення Греції із зони євро не обговорюються.

Тим часом директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард за підсумками цієї зустрічі Клацнути заявила, що нинішні резерви фонду у 400 мільярдів доларів є цілком достатніми для надання фінансової допомоги, "але ця сума просто тьмяніє на тлі потенційних фінансових проблем нестабільних та уражених кризою країн".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: