Нацбанк увів в обіг монети, присвячені Томосу

Дата публікації
Перегляди
2051
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нацбанк увів в обіг монети, присвячені Томосу

Фото: УНІАН

Випустили монети номіналом 5, 20 і 100 гривень.

Національний банк ввів в обіг пам’ятні монети "Надання Томосу про автокефалію Православної церкви України". Випустили золоту, срібну і нейзильберову монети, повідомляє прес-служба банку.

Монету номіналом п'ять гривень випустили тиражем півтисячі і виготовили із золота 900 проби. На аверсі вгорі півколом напис: "від Хрещення до Томосу, "Тисячолітній шлях Української Церкви". Внизу - малий герб і написи "Україна", "100 гривень". У центрі на дзеркальному тлі абрису собору Святого Георгія в Стамбулі - куполи Софійського собору в Києві, по обидві сторони від центрального купола - роки "988" і "2019". На реверсі монети на дзеркальному тлі зображення Варфоломія, який підписує Томос. 

Фото: Національний банк України

Монету номіналом 20 гривень виготовили зі срібла 925 проби. Їхній тираж – чотири тисячі штук. На аверсі монети вгорі – герб, а під ним напис "Україна", на тлі також відбитки печаток Варфоломія та Єпіфанія. По колу напис: "Благословляємо і проголошуємо Православну Церкву в Україні автокефальною". На реверсі монети в центрі на матовому тлі зображено хрест, у центрі якого дата надання Томосу, по колу написи: "Православна Церква України" та "15-та в благословенному хорі автокефальних церков".

Тираж монети номіналом п'ять гривень – 75 тисяч штук. На аверсі монети в середині стилізованого хреста – герб, під яким напис: "Україна", також є відбитки печаток Варфоломія та Єпіфанія, між якими позначення номіналу – 5. На тлі бань Софійського собору зображено стилізований фрагмент Томос у і дата його надання. А по колу напис: "Надання Томосу про автокефалію Православної церкви України".

Три монети Нацбанку увійдуть в серію "Духовні скарби України". Їхній тираж перевищить 80 тисяч штук.

Національний банк України торік продав на внутрішньому ринку понад 3 мільйони пам'ятних монет. На суму майже 140 мільйонів. Іноземці-нумізмати купили українських монет на 21 мільйон гривень. Найбільші поціновувачі живуть у США, Німеччині, Гонконзі та Південній Кореї.

Нацбанк припиняє друкувати паперові гроші номіналом від 1 до 10 гривень

Нацбанк припиняє друкувати паперові гроші номіналом від 1 до 10 гривень

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2051
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація