Нафта впритул наблизилася до $ 30 за барель

У Лондоні "чорне золото" вже коштує менше $ 32.

Нафта продовжує стрімко дешевшати на світових ринках. Увечері в понеділок, 11 січня, на лондонській біржі ICE марку Brent оцінюють у $ 31,86, повідомляє РБК.

Вартість нафти вперше з 2004 року опустилася нижче $ 32 за барель. Іще кілька днів тому, перед Різдвом, паливо торгували дорожче $ 33.

Тим часом аналітики твердять, що поточні показники - не найнижчі з можливих. Зокрема Morgan Stanley прогнозує обвал цін на нафту ще на 25%.

Міністр економіки Росії Антон Силуанов в середині грудня заявив, що слід готуватися до цін нижче за $ 30/бар. Він нагадав, що за прогнозами МВФ темпи зростання світової економіки будуть сповільнюватися, що відіб'ється і на попиті на нафту. Міністр також нагадав про повернення на ринок Ірану, що має призвести до посилення конкуренції і додати тиск на ціни.

Bloomberg у грудні зазначав, що спекулянти, що грають на пониження, скуповували опціони, виходячи з цін в $ 15 / бар. За розрахунками ОПЕК у середньостроковій перспективі ціна бареля зростатиме приблизно на $ 5 на рік і досягне в цінах 2014 року $ 95 до 2040 року, хоча фактично буде коштувати $ 160/бар.

Світові ціни на нафту побили 11-річний мінімум

За марку Brent правлять по 36 доларів і майже 20 центів. Падіння ціни на нафту аналітики пов'язують із надлишком пропозицій на ринку та зі скасованим минулої п'ятниці Сполученими Штатами ембарго на експорт чорного золота. Слідом за нафтою своє падіння прискорив і прив'язаний до неї російський рубль. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: