Morgan Stanley прогнозує обвал цін на нафту ще на 25%

Своїм падінням вона буде зобов'язана в основному долару.

Нафта вельми чутлива до долара може впасти ще на 10-25%, якщо американська валюта зміцниться на 5%, пише Bloomberg, посилаючись на аналітичну записку експертів банку Morgan Stanley від 11 січня.

Згідно з документом, до $ 60 / бар. нафта впала внаслідок затовареності ринку, але подальшим зниженням до $ 35 вона зобов'язана в основному долару."З урахуванням триваючого зміцнення американського долара можливі сценарії з ціною нафти в $ 20 — 25, що відбудеться винятково завдяки валюті, — стверджують аналітики. — На вартість нафти продовжують впливати долар США і нефундаментальні фактори".

В Morgan Stanley зазначили, що нафта по $ 20 можлива, але не з тих причин, які називаються найчастіше. "Йдеться не про погіршення базових факторів", — наголошується в записці. Аналітики банку пояснили, що при зміцненні долара на 3,2%, що випливає з можливої девальвації юаня на 15%, нафта буде коштувати трохи нижче 30 доларів за барель, але якщо за китайською валютою підуть інші, то долар піде далі в зростання, а вартість бареля продовжить знижуватися.

Як пише РБК, раніше банк Goldman Sachs передбачав зниження вартості нафти до $ 20: його експерти пояснювали це тим, що ємності нафтосховищ будуть заповнені і ціни повинні впасти до рівня, при якому деякі виробники будуть змушені зупинити видобуток. За даними Міненерго США, в найбільшому американському нафтосховищі в Кушинзі, штат Оклахома, до 1 січня запаси досягли 63,9 млн бар. при розрахунковій місткості в 73 млн бар.В кінці грудня віце-прем'єр уряду РФ Аркадій Дворкович допустив падіння цін до рівня в $ 20—$ 25 за барель. Водночас глава Міненерго Росії Олександр Новак вважає малоймовірним обвал до такого рівня, "оскільки це буде ціновим шоком для ринку". На його думку, стабілізація на ринку нафти відбудеться у другій половині 2016 року, коли попит і пропозиція урівноважать одне одного.

Міністр економіки Росії Антон Силуанов в середині грудня заявив, що слід готуватися до цін нижче за $ 30/бар. Він нагадав, що за прогнозами МВФ темпи зростання світової економіки будуть сповільнюватися, що відіб'ється і на попиті на нафту. Міністр також нагадав про повернення на ринок Ірану, що має призвести до посилення конкуренції і додати тиск на ціни.

Bloomberg у грудні зазначав, що спекулянти, що грають на пониження, скуповували опціони, виходячи з цін в $ 15 / бар. За розрахунками ОПЕК у середньостроковій перспективі ціна бареля зростатиме приблизно на $ 5 на рік і досягне в цінах 2014 року $ 95 до 2040 року, хоча фактично буде коштувати $ 160/бар.

Як повідомлялося раніше, на торгах на світовому ринку з початку року відновилося активне падіння цін на нафту. Протягом сьогоднішніх торгів її вартість впала нижче 33 доларів. Зокрема, європейська Brent коштує 32,81 долара США за барель. Американська WTI – 32,49 долара.

ВідеоЧерез різкий обвал акцій на китайських біржах знову подешевшала нафта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: