За чотири роки Польща стане "шпилем" НАТО

Рішення про його створення було прийнято у 2014 році.

За чотири роки Польща стане рамковою державою сухопутних сил НАТО підвищеної готовності, так званого шпиля Північноатлантичного альянсу.

Польське відомство національної оборони вже готується до цього чергування. Про це повідомив віце-міністр Томаш Шатковський, - пише "Польське радіо".

"Це буде компонент, який складатиметься, приблизно, з п'яти батальйонів. Як рамкова держава, ми хочемо запросити до співпраці, в рамках ротації, зокрема наших партнерів з Вишеградської групи. Є попередня згода, щоб частина цього зведення була під вишеградським прапором", – повідомив віце-міністр Томаш Шатковський.

Зауважимо, що до Вишеградської четвірки належать: Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина.

Рішення створити так званий "шпиль" НАТО як частину сил реагування НАТО прийнято після саміту Північноатлантичного альянсу у вересні 2014 року. Польща буде однією із семи рамкових держав.

До сухопутних сил підвищеної готовності належатимуть також: Франція, Велика Британія, Італія, Іспанія, Німеччина і Туреччина. Чергування рамкових держав, як у випадку подібних натівських структур, триватиме рік.

Польща виконуватиме свої завдання 2020 року. Від січня цього року Польща несе бойове чергування в Європейському Союзі в рамках Вишеградської групи; забезпечує майже половину сил цієї структури і командування.

Нагадаємо, що глава МЗС Польщі наполягає на присутності військових НАТО у країні.

Вітольд Ващиковський також нагадав, що Польща вже 16 років входить в НАТО, однак статус безпеки країни досі не відповідає тому, який мають західноєвропейські країни. За словами міністра, Польща хотіла б розмістити у себе війська НАТО, але "Німеччина вже багато років перешкоджає цьому, оскільки не хоче провокувати Росію".

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: