"Нафтогаз" вимагатиме у Стокгольмі від "Газпрому" ще $ 5 млрд

Рішення Стокгольмського арбітражу очікується до грудня.

НАК "Нафтогаз України" вимагатиме у Стокгольмському арбітражі від російського "Газпрому" ще 5 млрд доларів. Це стосується позовів за транзитним контрактом.

Про це в ефірі "5 каналу" сказав комерційний директор компанії Юрій Вітренко, передає "Інтерфакс-Україна".

ВідеоКоболєв розповів, як перемога "Нафтогазу" проти "Газпрому" вплине на гаманці українців

"За транзитним контрактом ми чекаємо рішення за нашими позовами. У "Газпрому" там теж є позов, але на дуже невелику суму (близько $ 7 млн). Наші позовні вимоги – понад $ 13 млрд, це ті, які вже виставили, а ми виставимо ще більш ніж на $ 5 млрд", - сказав він.

Вітренко сказав, що рішення Стокгольмського арбітражу у цій справі очікується до грудня цього року. За його словами, вердикт шведського суду має величезну важливість для України.

Крім того, на думку Вітренка, що навіть якщо в майбутньому "Газпром" повністю відмовиться від транспортування газу через Україну, то газотранспортна система може бути використана для експорту газу вже українського видобутку. За рахунок застосування сучасних технологій в upstream Україна цілком може покрити власні потреби і вийти на експорт газу, вважає топ-менеджер "Нафтогазу".

"Газпром" і "Нафтогаз України" судяться у Стокгольмському арбітражі з червня 2014 року. Предметом позовів є контракти на постачання газу з Росії на Україну та транзит через територію України від 2009 року.

Українська компанія зажадала від "Газпрому" компенсації 30,3 млрд доларів за перегляд тарифу на транспортування палива через газотранспортну систему Європи. "Газпром" вимагає від "Нафтогазу" 47,1 млрд доларів.

Залиште свій коментар