Обама хоче підвищити податки для багатих американців

Барак Обама разом з мільярдером Уорреном Баффетом лобіюють підвищення податків для заможних американців.

Президент США Барак Обама підтримав ідею американського мільярдера Уоррена Баффета про підвищення податків для заможних американців, що допомогло б знизити бюджетний дефіцит і рівень держборгу країни.

Крім того, президент США розкритикував позицію республіканців, які відкинули таку ідею зміни податків і пообіцяв, що у вересні оприлюднить президентський план по поліпшенню стану економіки країни, спрямований на створення нових робочих місць і узяття під суворий контроль дефіциту економіки.

"У рамках переговорів з питання про підняття ліміту держборгу я запропонував республіканцям план вирішення проблеми. Проте вони його відкинули, оскільки, на їх думку, США не можуть нічого вимагати від мільйонерів, мільярдерів і великих корпорацій для усунення дефіциту", - розповів Обама про запеклі дебати у Вашингтоні з питання про зниження бюджетного дефіциту.

Союзник у боротьбі за зниження дефіциту бюджету у президента США Барака Обами з'явився 15 серпня, коли глава ради директорів інвестиційної компанії Berkshire Hathaway Ink. Уоррен Баффет заявив, що хоче платити більше податків в американську казну. Президент і раніше наполягав на підвищенні податків на "жирних котів" з Уолл-стріт, але тимчасово відклав цю ідею заради компромісу з республіканцями в питанні межі держборгу.

"Довгий час Конгрес був дружньо налаштований до мільярдерів. Я і мої друзі просто розпестилися", - признався Баффет в опублікованій в The New York Times колонці. Він продемонстрував це на конкретному прикладі.

За минулий рік він заплатив 6,9 млн доларів податків. Але ця чимала сума склала лише 17,4% оподатковуваних доходів мільярдера, стан якого журнал Forbes оцінив в 50 млрд доларів.

Найближчі співробітники Баффета, які працюють в його офісі, хоча і не такі багаті, але податки платять за значно вищою ставкою - в середньому вона складає 36%. Така різниця пояснюється складною шкалою прибуткового податку в США, за якою ставки варіюються в діапазоні від 10% до 38% - залежно від рівня доходів.

При цьому реальне навантаження для конкретного платника податків визначається не лише тим, скільки він заробляє, але і які у нього видатки - не оподатковуються, наприклад, внески до пенсійних фондів і частина медичних витрат.

Читайте також:

Більшість американців незадоволені станом справ в країні

Moody's погіршило прогноз росту економіки США

Держборг США перевищив 100% ВВП

Moody's і Fitch підтвердили рейтинги США

Від дефолту США врятувало скорочення військових видатків

Підвищення ліміту держборгу США зміцнило долар

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: