ООН не створюватиме в Україні світовий резерв зерна

Експерт ООН запевняє, що світовий резерв продовольчого зерна в Україні створювати не будуть, оскільки це дуже дорого.

Організація об'єднаних націй (ООН) навряд чи погодиться створити на території України світовий резерв продовольчого зерна, вважає економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Консепсьон Кальпе.

"Ідея збереження запасів у вигляді великого світового резерву не отримала значної підтримки у представників Великої двадцятки. Окрім того, це дуже дорого. Я вважаю, що ООН чи будь-яка інша організація не погодяться витрачати великі кошти на такий резерв", - сказав він.

Нагадаємо, 4 серпня міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк запропонував створити в Україні світовий резерв зерна, яким керувала би ООН із правом втручатися у діяльність зернових ринків держав.

"Ми вийшли з пропозицією в Організацію об'єднаних націй (ООН) створити на території України світовий продовольчий резерв зерна. Ми готові забезпечити формування такого резерву в об'ємі 10-12 млн т продовольчого зерна. І ми готові його якісно зберегти і виконати інтервенції (зернові, - ред.) у разі ухвалення відповідних рішень ООН", - повідомив Присяжнюк.

Міністри сільського господарства країн Великої двадцятки у червні домовилися вивчити можливість створення надзвичайних резервів продовольства у країнах, населенню яких не вистачає харчів. Про створення світового резерву домовленостей не було.

Читайте також:

Україна зібрала вже більше половини врожаю зерна

Україна експортує половину врожаю зерна

Українські аграрії втратять 6 мільярдів через мито на експорт зерна

Аграріям рекомендують не поспішати продавати зерно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: