Овочі будуть дешевими до кінця року

Експерти аграрного бізнесу прогнозують, що у поточному маркетинговому році ціни на овочі та фрукти різко не підвищуватимуться.

Цього року не буде різкого підвищення цін на овочі, як минулого року, вважає генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Володимир Лапа.

Експерт розповів, що ціни для виробників на овочі і картоплю обвалюються, але споживачів вони влаштовують. За його словами, виробники продають свою картоплю за 70 копійок або гривню, а на ринку вона коштує все одно 2,5 гривні.

"Тому ми маємо ситуацію, коли ціни реалізації для виробників дуже впали по більшості видів овочів і картоплі. Вони на межі рентабельності, а в деяких підприємствах навіть нижче рентабельності. Тобто, ми, на жаль, повернулися до такої ситуації, коли на окремих полях просто не вигідно збирати продукцію, оскільки доходи від реалізації не окупають витрати на збір", - підкреслив гендиректор УКАБ.

Для споживачів, запевнив він, ситуація краща, ніж минулого року, тому що вони отримали нижчі ціни по різних видах продукції.

"Очевидно, що цього року сезонна динаміка не буде такою різкою. Ясно, що ціни підвищуватимуться на картоплю і овочі, коли почнеться закладка продукції в льохи. Навіть тенденція підвищення ціни буде швидше просто сезонною, а не такою різкою, як вона була минулого року. Тобто, ми отримаємо підвищення цін не на сотні відсотків, як минулого року, а на десятки відсотків по основних видах плодоовочевої продукції", - відмітив експерт.

Нагадаємо, минулого тижня вартість плодоовочевого кошика українського споживача знизилася ще на 3,6% після обвалу відразу на 22,4% тижнем раніше. Таким чином, вартість овочів та фруктів наблизилась до рекордно низького значення за останні роки.

Читайте також:

Ціни на овочі рекордно обвалились

Хороший врожай картоплі зробить фермерів банкрутами

Серед українських продуктів подешевшали лише капуста і картопля

Борщовий набір в Україні подешевшав на 40%

Україна в 17 разів збільшила експорт овочів у Росію

Половина вирощених в Україні овочів не доходить до прилавків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: