Порошенко розповів, коли будуть гроші від МВФ

Дата публікації
Перегляди
1223
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порошенко розповів, коли будуть гроші від МВФ

Порошенко хоче продовження кредитної допомоги МВФ / Фото: Коментарі

На думку мініста, вирішення цього питання залежить не від США, а від самої України.

Стосунки з Міжнародним валютний фондом залежать від рівня виконання підписаного меморандуму співпраці між МВФ та Україною. Про це заявив міністр економічного розвитку та торгівлі Петро Порошенко.

"Наша співпраця з МВФ – це питання довіри. Не фахівці з США чи Європи, а український уряд склав меморандум співпраці з МВФ, на якому стоять підписи всіх українських урядовців, які вповноважені приймати ці рішення", - сказав міністр.

Він нагадав, що в рамках угоди уряд пообіцяв скоротити співвідношення боргу до ВВП, зробити прозорою систему державних закупівель, провести пенсійну-податкову реформу та загалом оздоровити фінансову систему держави. "В тому числі, оздоровимо "НАК "Нафтогаз України", - сказав Порошенко.

Напередодні директор департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Геррі Райс повідомив, що Міжнародний валютний фонд продовжує очікувати від України виконання узгоджених раніше заходів для відновлення кредитної програми stand-by. "Що стосується термінів відновлення програми, ми не маємо графіка", - зазначив він.

МВФ в 2010 році схвалив програму stand-by, в рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму ,5 млрд. Фонд виділив перші два транші на суму ,4 млрд, але в 2011 році припинив фінансування. Основна вимога фонду – підвищення цін на газ для населення.

Як заявив перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський, Україна розробляє план поступового підвищення внутрішніх цін на газ. При цьому він сподівається, що цей план може переконати МВФ відновити фінансування. Однак саме підвищення може відбутися тільки після парламентських виборів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1223
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація