Правляча партія Чехії дасть змогу народу вибрати валюту країни

Дата публікації
Перегляди
1465
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Правляча партія Чехії дасть змогу народу вибрати валюту країни

Прапор Чехії

Правляча партія Чехії схвалила проведення референдуму про введення євро.

Чехію чекає референдум з питання введення євро, таке рішення було прийнято в суботу ввечері на Конгресі правлячої в країні Громадянської демократичної партії (ГДП), повідомляє Чеське інформагентство ЧТК.

Пункт про проведення загальнонаціонального референдуму щодо заміни чеської крони на євро був внесений в остаточну резолюцію Конгресу ГДП.

Відповідно до чинного в країні законодавства, рішення про проведення референдуму приймає парламент, тому що в Чехії немає закону про референдум. Якщо парламентарії схвалять проведення плебісциту, документ про нього підпише президент країни.

Глава чеського уряду і лідер ГДП Петр Нечас, виступаючи на Конгресі партії, зазначив, що єврозона вже не є тим, до чого Чеська Республіка в момент свого вступу до ЄС зобов'язалася приєднатися.

Прем'єр-міністр Чехії вважає, що єврозона в даний час шукає не нових членів, а платників, які врятують від банкрутства країни, що не впорався з економічними та фінансовими проблемами.

"Якщо зараз ми хочемо вступити в єврозону, то нам необхідно приготувати десятки мільярдів крон, які доведеться вкласти в Фонд стабілізації. Рішення про подібний крок повинні приймати всі громадяни на референдумі", - заявив Нечас, слова якого цитує Чеське радіо.

Останнім часом ряд країн єврозони відчувають серйозні економічні труднощі. Зокрема, Греція, держборг якої наближається до 350 мільярдів євро, перебуває на межі дефолту.

Раніше Євросоюз і МВФ виділили країні 110 мільярдів євро, зажадавши від уряду Греції прийняти жорсткі заходи зі скорочення бюджетного дефіциту. Однак цих коштів виявилося недостатньо для виведення країни з кризи, і Греції довелося знову звертатися за фінансовою допомогою.

Як відомо, у січні 2011 року дипломатичні стосунки України та Чехії погіршилися після того як Прага попри обурення Києва надала політичний притулок екс-міністру економіки України Богдану Данилишину, якого в Україні обвинувачують у корупції.

Читайте також:

Німеччина не вірить у закінчення європейської кризи

У Європи залишився тиждень на розробку антикризового плану

Дипломатичний скандал добіг кінця: Чехія призначила нового посла в Україні

Дата публікації
Перегляди
1465
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація