Багатотисячна демонстрація басків пройшла в іспанському місті Більбао

Дата публікації
Перегляди
1161
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Багатотисячна демонстрація басків пройшла в іспанському місті Більбао

Фото: news.yahoo.com

Баски в Іспанії протестують проти припинення ЕТА збройної боротьби за незалежність.

Десятки тисяч басків вийшли в суботу на демонстрацію в іспанському місті Більбао. Їхня акція була проведена через два дні після заяви екстремістського баскського угрупування ЕТА про відмову від збройної боротьби, передає агентство Ассошіейтед Пресс.

На заході були присутні безліч місцевих політиків та громадських лідерів. Деякі активісти, які прийшли на мітинг, вимагали переведення засуджених членів ЕТА в в'язниці баскського регіону. Загальною вимогою присутніх було представлення територіям компактного проживання басків більшої автономії від Іспанії.

Як говориться в повідомленні Франс Пресс, деякі групи активістів, які прийшли на демонстрацію, пішли далі і скандували гасла, що закликають надати баскському регіону Іспанії незалежність.

Ввечері 20 жовтня терористичне угрупування ЕТА (ETA - Euzkadi Ta Azkatasuna, на баскській мові "Батьківщина і свобода"), що діє на території Іспанії і Франції вже 43 роки, оголосила про "остаточну відмову від збройної боротьби". У повідомленні угрупування говорилося, що вона "закликає уряди Іспанії і Франції почати прямий діалог (з представниками угруповання), метою якого буде вирішення наслідків конфлікту".

У результаті різних терактів, проведених за весь час існування ЕТА, загинули більше 820 осіб. На даний момент у в'язницях Іспанії та Франції знаходиться близько 700 членів цього угруповання.

Читайте також:

Баскські терористи в Іспанії склали зброю

Трьох активістів ЕТА засудили до 1040 років в'язниці за підрив аеропорту

Терористи EТА насторожили владу Іспанії заявою про перемир'я

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1161
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація