Баскські терористи в Іспанії склали зброю

Радикали ЕТА оголосили про повне і безстрокове перемир'я з урядом Іспанії. Відтепер вони боротимуть за незалежність Країни басків виключно політичними методами.

Баскське радикальне угрупування ЕТА ("Батьківщина і свобода") 10 січня оголосило про повне і безстрокове припинення насильницької боротьби проти іспанського уряду.

Відповідна заява трьома мовами - іспанською, англійською та баскською - з'явилося на сайті баскської газети Gara.

ETA запевнила, що відтепер має намір відстоювати свої права на політичній арені, а не у збройних зіткненнях. Як йдеться у заяві, тепер організація буде домагатися незалежності для Країни басків демократичним шляхом.

ЕТА десятки років вела збройну боротьбу за незалежність Країни басків. Раніше організація неодноразово оголошувала про перемир'я з урядом Іспанії, при цьому не припиняючи проводити терористичні акції, викрадати людей і нападати на представників влади.

Однак цього разу, зазначають іспанські ЗМІ, заява ETA написана в більш рішучому тоні, і в ній йдеться не про тимчасове припинення вогню (як було раніше), а про повне припинення збройного опору.

Заява ETA про припинення війни з владою очікувалося громадськістю та спостерігачами. У вересні організація поширила відеозвернення, в якому заявила про відмову від терактів і оголосила тимчасове перемир'я з урядом. Після цього висловлювалися припущення, що ETA погодилася піти на поступки і незабаром може оголосити про остаточне перемир'я з владою.

Ліворадикальне угруповання ETA утворилася в 1959 році. Організація, яка з часом розрослася у велику бойову мережу, ставить собі за мету створення незалежної баскської держави, до складу якої мають увійти землі на півночі Іспанії і півдні Франції, історично населені басками.

Читайте також:

Трьох активістів ЕТА засудили до 1040 років в'язниці за підрив аеропорту

Затримано одного з найбільш розшукуваних терористів ЕТА

В Іспанії підірвано замінований автомобіль: десятки поранених

ВідеоБаскські терористи в Іспанії склали зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: