Терористи EТА насторожили владу Іспанії заявою про перемир'я

Баски вважають заяву EТА про перемир'я недостатньою.

Керівництво баскської автономії визнало поступки, на які пішли представники сепаратистської організації EТА, що оголосили перемир'я, недостатніми. Про це заявив міністр внутрішніх справ регіонального уряду Родольфо Арес, який підкреслив, що влада і населення Країни Басків очікують від сепаратистів повної відмови від збройної боротьби, а не чергового перемир'я.

Разом з тим, міністр сказав, що навіть повідомлення про тимчасове припинення нападів з боку бійців ETA є гарною новиною.

Associated Press відзначає, що офіційної реакції уряду Іспанії на заяву сепаратистів поки не було. Разом з тим, за даними газети El Pais, редакція якої близька до правлячої Соціалістичної партії, керівництво країни поставилося до заяви "насторожено".

Залишається незрозумілим, чи має намір ETA припинити свою терористичну діяльність в односторонньому порядку або вона таким чином подає сигнал про свою готовність до переговорів з керівництвом Іспанії.

Про те, що сепаратисти вирішили оголосити перемир'я, стало відомо в неділю, 5 вересня. Відповідне звернення, записане на відео, надійшло до редакції BBC News. Ролик відобразив трьох людей із закритими капюшонами обличчями, один з яких зачитав у камеру звернення.

ETA, яка входить до списків терористичних організацій Європейського союзу і США, протягом півстоліття бореться за створення незалежної баскської держави, до складу якої, на думку сепаратистів, повинні увійти землі на півночі Іспанії і півдні Франції, історично населені басками. За час існування організації її бійці здійснили безліч терактів, в результаті яких загинуло в цілому більше 800 осіб.

Останні теракти, відповідальність за які взяли на себе баскські сепаратисти, відбулися в Іспанії в 2009 році. За минулий рік іспанській та французькій владі вдалося, за їх твердженням, заарештувати більшу частину керівників ETA.

Читайте також:

Затримано одного з найбільш розшукуваних терористів ЕТА

У Франції заарештували лідера баскських сепаратистів

В Іспанії заарештували лідерів баскських радикалів

ВідеоТерористи EТА насторожили владу Іспанії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: