Проблеми банків приховуватимуть від клієнтів по півроку

Якщо банк матиме хоча б один неповернений вклад, його зарахують до числа проблемних.

Верховній раді пропонують реформувати систему нагляду за проблемними банками та їх ліквідації. Планується, що інформацію про негаразди фінустанови приховуватимуть півроку, до передачі в управління тимчасовому адміністратору.

У парламенті наразі зареєстрований законопроект, який дозволить НБУ вважати банк "проблемним" при неповерненні коштів хоча б по одному вкладу, пише Комерсант-Україна.

Документом повністю змінюється технологія роботи з неплатоспроможними банками.

Зараз, згідно зі статтею 75 закону "Про банки і банківську діяльність", НБУ вводить тимчасову адміністрацію в банки в разі загрози їх платоспроможності. При цьому адміністрація може бути введена при двох і більше порушеннях вимог НБУ.

Після цього адміністратор або санує установу, або НБУ приймає рішення про ліквідацію проблемного банку.

Тепер пропонується, щоб на першому етапі Нацбанк відносив банк до категорії "проблемних" при виникненні хоча б одного з критеріїв.

Це зниження регулятивного капіталу або нормативів капіталу на 10% за місяць; невиконання банком вимоги вкладника або кредитора протягом 5 днів; системне порушення банком законодавства про відмивання доходів; подача недостовірної звітності; систематичне незабезпечення управління ризиками.

При цьому рішення про визнання установи проблемною є банківською таємницею. Інформація про проблеми в установі не буде розголошуватися, поки через півроку його не віддадуть в управління тимчасовому адміністратору.

Експерти вважають, що збереження в таємниці проблем банку врятує його від відтоку вкладів, але може стати причиною виведення коштів акціонерами.

Читайте також:

Банки знайшли привід не повертати клієнтам депозити

Україні загрожує банківський колапс

Єврокомісія вважає, що банківська система України стабілізувалась

Нацбанк зобов'язав банки збирати особисту інформацію про клієнтів

Ховатися від кризи експерти рекомендують у скандинавських банках

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: