Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Продати квартиру чи машину може стати значно дорожче

За оцінку квартири доведеться віддати монополістам близько тисячі доларів.

Після того, як прем'єр Микола Азаров доручив скасувати закон, який фактично монополізував ринок обов'язкової оцінки майна, нічого не змінилось, і все йде до того, що послуги кількох оцінювачів подорожчають чи не у 10 разів.

Глава уряду також вимагав створити робочу групу при Міністерстві економічного розвитку, в яку запропонували включити всі саморегульовані організації оцінювачів (близько 9 тисяч), але з невідомих причин цього не сталося.

Натомість почала роботу Міжвідомча робоча група, створена на підставі звернення трьох саморегульованих організацій, які існують на ринку оцінки менше трьох місяців. Представників же найчисельніших громадських організацій, які існують більше десяти років до складу робочої групи не включили.

Фахівці побоюються, що справа йде до захоплення незалежного ринку, що згодом призведе до подорожчання послуг обов'язкової оцінки для громадян України. І, якщо зараз за оцінку квартири для купівлі/продажу в Києві візьмуть 600-800 гривень, то за відсутності конкуренції серед оцінювачів, ціна може зрости в 10-15 разів.

"На сьогоднішній день, незважаючи на неодноразові письмові звернення Українського товариства оцінювачів України, інших громадських організацій і понад 800 незалежних оцінювачів до перших осіб країни, ведуться наполегливі спроби монополізувати цей ринок. Якщо це допустити, то при будь-якій угоді, будь то купівля авто чи квартири, громадянам України доведеться викладати за послуги обов'язкової оцінки просто космічні суми", - заявив заслужений оцінювач Олексій Амфітеатров.

Залиште свій коментар

Вибір редакції