Регіонал відбирає у земляків житло заради глини

Дата публікації
Перегляди
2374
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Регіонал відбирає у земляків житло заради глини

За будинок та ділянку землі завод депутата пропонує людям аж 20 тисяч гривень

На Донеччині чиновники заробляють мільйони на вивозі за кордон дорогої глини. Людей, які живуть на покладах сировини - виганяють з осель.

На Донеччині у містечку Часів Яр комбінат з виробництва вогнетривкої цегли, який належить родині нардепа регіонала Владислава Лук'янова, хоче знести 316 людських дворів, через те, що під ними знаходяться поклади дорогої глини.

Запаси сировини оцінюють у мільйони доларів. Людям за знесення будинків пропонують копійки - лише 20 тисяч гривень, у той час, як їх ринкова вартість складає, як мінімум, 15 тисяч доларів, повідомляє Гроші.

Комбінатові з виробництва вогнетривкої цегли наразі не вистачає сировини, тому його керівництво хоче розширити територію видобувного кар'єру за рахунок 300 садиб. Проте місцевих мешканців пропозиція звільнити територію за 20 тисяч абсолютно не влаштовує. За їх словами це те саме, що проміняти будинок на картонну коробку. Погоджуються на такі пропозиції лише ті, хто має, крім будинку, квартири, тобто альтернативне житло.

Нині ж близько десятка будинків вже викуплено. Тих, хто не погоджується залякують бульдозерами, які просто на очах часівоярівців зносять викуплені будинки.

За словами одного із колишніх робітників комбінату, практично усю дорогу глину вивозять за кордон. На заводі лишають лише мізерну частину сировини і роблять з неї цеглу низької якості та у малих кількостях, тільки заради того, щоб не втратити ліцензію.

Наразі місцеве населення найбільше боїться чиновників, які прикриваючись законом про відчуження землі на користь держави можуть відібрати їх домівки. Тим паче, що міські очільники тісно пов'язані із підприємством.

За словами депутата міськради Руслана Макаровича, комбінат належить родині Лук'янових. Акціонером підприємства є нардеп Владислав Лук'янов, а головою наглядової ради - його батько - Валентин Лук'янов.

Директор вогнетривкого комбінату Костянтин Третяков усі звинувачення та скарги місцевих жителів заперечує і запевняє, що ніхто нікого примусово не виселяє і не планує виселяти.

Для порівняння, за 10 кілометрів від Часового Яру, в Артеміському районі, є завод із виробництва гіпсу відомої європейської компанії. Там людям за відселення пропонують по 20 тисяч доларів, і ніхто нікого не залякує.

Читайте також:

Донецькі чиновники купили лімузин за третину мільйона гривень

Найдорожчі землі Київщини чиновники дарують покійникам

Українські чиновники розкошують більше за олігархів

Наступна публікація