Регіонали вирішили продати державні спиртзаводи

Регіонали вирішили вивести із держвласності спиртзаводи, на яких у перспективі можна буде виробляти біопаливо.

Член Партії регіонів, голова аграрного комітету Верховної ради Григорій Калетник запропонував Верховній раді виключити з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, 71 спиртове підприємство.

Відповідний законопроект вже зареєстрований у парламенті. На думку депутата, метою його пропозиції є створення умов для ефективного функціонування спиртової і лікеро-горілчаної промисловості країни.

Як повідомлялося, уряд у кінці липня 2010 року прийняв рішення ліквідовувати державний концерн спиртової і лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт", який об'єднував більшість спиртзаводов країни, і створити на його базі однойменне державне підприємство (ДП). Створюване ДП було віднесене до сфери управління Міністерства аграрної політики.

Верховна Рада 11 січня цього року заборонила приватизовувати державне підприємство "Укрспирт". Тоді прем'єр-міністр Микола Азаров стверджував, що заборона приватизації створить передумови для підвищення ефективності роботи спиртової галузі, посилення державного контролю за оборотом спирту і лікеро-горілчаних виробів.

Нагадаємо, що Міністерство аграрної політики і продовольства нещодавно заявило про свої плани стосовно можливого використання потужностей непрацюючих спиртзаводів для виробництва біопалива.

"У нас на сьогодні діючих і збанкрутілих спиртових заводів є біля 85-и. 24-25 заводів активно працюють і роблять спирт для горілчаної галузі і харчових продуктів. Надзвичайно важливе питання: як задіяти роботу тих заводів, які не задіяні на виробництві спирту", - сказав міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

Варто також відзначити, що Григорій Калетник є головою асоціаціі "Укрбіоенерго", яка об'єднує сільськогосподарські підприємства і фермерів, які спеціалізуються на вирощуванні біосировини, виробників обладнання й устаткування для переробки біомаси і випуску біопалива, компанії з нафтового бізнесу і науковців.

Читайте також:

Українські спиртзаводи вироблятимуть бензин

 "Укрспирт" почав виробляти біопаливо

Пляшка найдешевшої горілки коштуватиме 25 гривень

Залиште свій коментар