"Смарт-холдинг" купує найбільшу мережу гіпермаркетів в Україні

"Смарт-холдинг" близький до укладання угоди щодо купівлі мережі гіпермаркетів "Амстор".

"Смарт-холдинг", який належить бізнесменові Вадиму Новінському, домовився про покупку найбільшої мережі гіпермаркетів в Україні "Амстор".

"Смарт-холдинг" близький до укладання угоди щодо купівлі мережі гіпермаркетів "Амстор". "Покупка відбудеться після її схвалення Антимонопольним комітетом", - повідомили в компанії. За словами джерела, знайомого з планами холдингу, сторони погодили умови продажу частки в операційному бізнесі.

"Продаж нерухомості, землі і дистриб'юторського бізнесу ще обговорюється". До цього часу "Смарт-холдинг" не володів активами в роздрібній торгівлі. Але в компанії сектор продуктового роздробу вважають "одним з найбільш динамічних і привабливих для інвестицій", - відзначило джерело.

60% групи компаній Амстор, за даними учасників ринку, належать Midland Group Едуарда Шифріна та Алекса Шнайдера, ще 40% - підприємцеві Володимиру Вагоровському (голова наглядової ради компанії). Джерело, близьке до акціонерів, стверджує, що мова йде про продаж частки Midland Group, причому Вагоровський не тільки залишиться акціонером, але і продовжить займатися оперативним управлінням компанією.

"Midland вела переговори з багатьма стратегами, включаючи французьку Carrefour і російську Х5. Але без згоди третього акціонера угода не могла бути здійснена. А Вагоровський не хотів втрачати управління мережею", - заявило джерело видання, близьке до одного з акціонерів Амстора. Midland Group, Смарт-холдинг, Х5 і Вагоровський коментарів не надали.

Оцінити вартість операції в умовах падіння ринку галузеві аналітики не змогли. Але влітку 2008 року Midland Group найняла консультантом угоди інвестбанк Credit Suisse і сподівалася отримати за мережу близько 400-500 млн. дол. Хоча вже тоді експерти оцінювали "Амстор" не більше, ніж у 150 млн. дол.

"Зараз у мережі складна ситуація з борговим навантаженням", - заявив директор інвестбанківського підрозділу ІК Dragon Capital Андрій Пивоварський. За даними галузевих аналітиків, поточний борг мережі становить 250-300 млн. дол. "У "Смарт-холдингу" диверсифікований бізнес, і компанія має можливість реструктуризувати навіть такий значний борг ", - заявив Пивоварський.

До кризи в рітейл інвестували багато фінансово-промислових груп. Компанія EastOne Віктора Пінчука створила спільне підприємство з російською мережею Мосмарт, Геннадій Боголюбов - з DIY-рітейлером OBI, а СКМ Ріната Ахметова розвиває мережу магазинів біля дому "Брусниця". "Але зараз для покупки роздрібних активів, які впали в ціні в кілька разів, - найкращий момент. Наступного року очікується відновлення продажів, мережі знову зростуть у ціні", - заявив голова департаменту інвестбанківських послуг ІК Concorde Capital Віталій Струков.

Купівля "Амстора" дозволить "Смарт-холдингу" отримати значну частку ринку. За кількістю магазинів це найбільша мережа гіпермаркетів в Україні. Об'єднує 24 магазини (загальна площа - понад 260 тис. кв. м) у 12 містах, переважно на сході України. Виручка в 2008 році склала 2,77 млрд. грн., чистий збиток - 616,1 млн. грн. "Смарт-холдинг" повідомив, що за п'ять років планує збільшити кількість магазинів до 50 і вийти, зокрема, у Київ, Одесу, Дніпропетровськ і Львів.

Читайте також:

Українська економіка зросла вперше з початку кризи

Deutsche Bank не вистачило літер, щоб описати падіння економіки

Банківська система України опинилася на грані дефолту

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: