Столичні тепломережі здадуть в оренду на півстоліття

Київські тепломережі передадуть в оренду приватному інвесторові на 49 років.

Міністерство регіонального розвитку і будівництва затвердило порядок передачі в концесію на 49 років київських тепломереж.

Представники міжнародних фінансових інститутів і експерти стверджують, що передача мереж в концесію допоможе притягнути необхідні для їх модернізації кошти, оскільки такий спосіб управління комунальним майном прийнятніший для інвесторів, ніж оренда. Підписувати договори концесії планується і в інших містах України, пише Комерсант-Україна.

За словами глави комісії Київради з питань ЖКГ Юрія Бондаря, концесіонер буде зобов'язаний самостійно здійснювати реконструкцію мереж в обумовлених об'ємах за чітко встановленим графіком, використовуючи для цього певну частину коштів з тарифу і позикові гроші.

Нагадаємо, теплові мережі столиці зараз знаходяться в оренді у "Київенерго". З ініціативою віддати їх в концесію на умовах тендеру раніше виступив голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов. КМДА підготувала відповідний проект рішення, який сьогодні розгляне Київрада. Після затвердження буде оголошений конкурс.

Втім, "Київенерго" вже розглядається міською владою як найбільш вірогідний партнер. Раніше Попов заявляв, що місту необхідно переглянути форму співпраці з цією компанією і укласти договір концесії. А "Київенерго" оголосила про готовність знайти 15 мільярдів гривень для модернізації як власних виробничих потужностей, так і тепломереж.

Сьогодні знос київських тепломереж, за словами заступника міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Ольги Романюк, перевищує 50%, причому місцева влада не може знайти необхідні кошти на їх реконструкцію. Вона нагадала, що в програмі соціально-економічного розвитку Києва на цей рік на модернізацію мереж закладені всього 18 мільйонів гривень з необхідних 900 мільйонів.

Читайте також:

Ліквідація монополізму у сфері ЖКГ допоможе знизити ціни - експерти

Уряд виділив 5,6 млрд гривень на реформи ЖКГ

Киянам повторно підвищать комунальні тарифи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: