"Табачники" заплатили на 12 млрд гривен більше податків

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Табачники" заплатили на 12 млрд гривен більше податків

"Табачники" заплатили в казну на 12 млрд гривен більше податків

Більше 70% акцизного податку на сьогодні забезпечує тютюнова галузь.

Детінізація ринку і нова акцизна політика держави сприяла збільшенню сплати тютюновими компаніями відрахувань до бюджету в 2013 році на 15% - до 12 млрд грн, заявив міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

"Більше 70% акцизного податку на сьогодні забезпечує тютюнова галузь. За останній рік її представники збільшили відрахування до бюджету-на 15%. У грошовому еквіваленті це понад 12 мільярдів гривень", - сказав Клименко.

"Кілька факторів спрацювало. Ми змінили принципи стягнення акцизу. Посилили ефективність контролю за ринком, провели системну роботу з детінізації ринку", - додав міністр, уточнивши, що мова зовсім не йде про збільшення вживання тютюнових виробів.

За словами Клименка, першим кроком по виведенню тютюнової галузі з тіні стали спільні з МВС масові перевірки виробництва та реалізації тютюну.

Зокрема, протягом 2013 року співробітники Міндоходів вилучили з незаконного обігу 7,3 мільйона пачок тютюнових виробів на суму понад 60 мільйонів гривень.

Одночасно міністерство, за словами Клименка, посилило контроль за зберіганням тютюнових виробів, завезених на територію України в режимі "транзит" і знаходяться на митних складах.

"Оскільки контрабанда тютюну - транскордонна проблема, ми координуємо свої зусилля на міжнародному рівні. На початку червня укладено відповідну угоду з OLAF (Європейським офісом у боротьбі з шахрайством). Це дає нам можливість не тільки оперативно обмінюватися інформацією з нашими європейськими колегами, але і проводити спільні оперативні дії", - додав міністр.

В подальшому Міністерство доходів і зборів має намір запровадити Єдиний реєстр обладнання для промислового виробництва тютюнових виробів, а також запровадити електронну акцизну марку.

Як повідомлялося, в кінці 2012 року Верховна Рада підвищила ставки акцизу на сигарети без фільтра до 72,70 грн/тис. шт. замість діючої 49,48 грн/тис. шт, з фільтром до 162,60 грн/тис. шт. замість 110,64 грн/тис. шт. Ставка на тютюнову сировину встановлена в розмірі 217,6 грн/кг замість нульової ставки цього податку. При цьому адвалорна ставка на сигарети без фільтра знижена з 20% до 12%, з фільтром - з 25% до 12%.

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація