У Китаю знайшли 500 мільярдів доларів прихованих боргів

Рейтингове агентство Moody's попередило Китай про можливе зниження рейтингів банків країни.

Борговий тягар місцевих урядів Китаю може сягнути 3,5 трильйона юанів (540 мільярдів доларів) вище, ніж оцінили аудитори, що загрожує банкам серйозними збитками і може погрожувати їх кредитним рейтингам, повідомило агентство Moody's.

Звертаючись до оцінки державного китайського аудитора, згідно з якою на місцевих урядах висять борги розміром до 10,7 трильйонів юанів, Moody's перевірило розбіжності в даних, наданих різними органами влади Китаю, і вирішило, що об'єм боргів більший, пише ЛІГАБізнесІнформ.

"Можливий розмір проблемних кредитів у китайських банках, ймовірно ближче до "стресового варіанту", ніж до базового сценарію", - говориться в заяві Moody's.

Згідно з розрахунками агентства, хвиля регіональних дефолтів у Китаї може збільшити долю безнадійних боргів в кредитному портфелі китайських банків до 12%, що вище за базовий сценарій, розразований на рівні 5-8%. Стресовий сценарій припускає погані борги в 10-18%.

Якщо Китай не розробить чіткий план скорочення боргового тягаря місцевих урядів, кредитний прогноз для китайських банків може стати негативним, попередило агентство.

Щоб заспокоїти страхи інвесторів з приводу цих боргів, китайські органи влади, у тому числі державний аудитор, банківський регулятор і Центробанк, спробували оцінити ситуацію.

Проте усі три агентства використали різні визначення і методи розрахунків для перевірки заборгованості, що привело до плутанини в результатах.

Moody's повідомило, що виявило додаткові 3,5 трильйона юанів боргу, порівнявши оцінку державного аудитора з оцінкою банківського регулятора.

Агентство відмітило, що державний аудитор, судячи з усього, виключив ці 3,5 трильйона юанів заборгованості зі своєї оцінки, порахувавши, що вони не пов'язані з місцевими урядами. "Це говорить про те, що ці кредити, швидше за все, неправильно оформлені і з величезною вірогідністю можуть бути не погашені", - сказала Івонн Чжан, аналітик з Moody's.

Moody's чекає, що Пекін "поступово наведе лад" в області державних боргів, і що, роблячи це, китайський уряд дозволить банкам розібратися з частиною проблемних кредитів самостійно.

Нагадаємо, наприкінці червня прем'єр-міністр КНР Вень Цзябао заявив, що політика Китаю, спрямована на боротьбу з інфляцією, спрацювала. За його словами, уряд встановив суворий контроль над зростанням цін у країні.

Для боротьби з інфляцією і зменшення об'єму грошової маси в країні китайський Центробанк неодноразово підвищував базові ставки, а також посилював норми резервування для банків.

Читайте також:

Влада Китаю запевняє, що країна подолала інфляцію

МВФ готовий взяти за основу юань

Україна підписала з Китаєм контрактів на 3,5 мільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: