У Києві хочуть підвищити тарифи на холодну воду

Загальна ціна може зрости на майже 17%.

"Київводоканал" планує 2018-го року підвищити на 16,8% вартість холодної води – до 18,46 грн за кубометр. Зокрема, водопостачання може здорожчати на 12,2% - до 9,47 грн, а водовідведення – на 22,1%, до 8,99 грн.

Коли саме наступного року відбудеться підвищення, у "Київводоканалі" остаточно не знають. Про це пише "Українська правда. Київ".

Пропонований тариф узагалі може бути іншим - у зв'язку з прийняттям закону про комерційний облік комунальних послуг, досі ще не до кінця зрозуміло, які саме послуги будуть включені в тариф, зокрема, послуга повірки лічильників.

"Тому тарифи та їхні складові ще будуть переглядатися і обговорюватися. Про те, що тарифи підняли, будемо говорити, коли буде відповідне розпорядження КМДА. Поки його немає. Є лише обов'язкова процедура обговорення", - зазначила начальник інформаційного управління "Київводоканалу" Анна Слободянюк.

У компанії пояснили, що пропонують підвищити ціни, бо ступінь зношення її основних фондів становить 80%. А це призводить до постійних аварій на мережах.

"Із понад 4 тисяч кілометрів водопроводу половина майже повністю зношена. У каналізаційному господарстві на 90% замортизована чверть із 2,6 тисячі кілометрів мереж. Для підтримки їх у робочому стані необхідні значні фінансові та трудові ресурси", - зазначила директор департаменту економіки та фінансів Ірина Кирилюк.

Протокол обговорення нових тарифів передали на розгляд Національної комісії, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики й комунальних послуг.

Тарифи на холодну воду "Київводоканалу"

Послуга

Нинішній тариф

Пропонований тариф

Різниця

Водопостачання

8,44 грн за 1 куб. м

9,47 грн за 1 куб. м

Плюс 1,03 грн (12,2%)

Водовідведення

7,36 грн за 1 куб. м

8,99 грн за 1 куб. м

Плюс 1,63 грн (22,1%)

Загалом

15,8 грн за 1 куб. м

18,46 грн за 1 куб. м

Плюс 2,66 грн (16,8%)

 

Залиште свій коментар