У людей пропонують забрати 15% доходів від депозитів

Дата публікації
Перегляди
7749
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У людей пропонують забрати 15% доходів від депозитів

Населення зароблятиме менше на депозитах

Бюджет країни знову вирішили наповнити за гроші простих громадян.

Ставка податку на доходи з депозитів, яку пропонується встановити в Україні на рівні 5%, не може бути менше, ніж середня ставка прибуткового податку, тобто 15-17%, переконаний колишній міністр економіки Віктор Суслов.

За словами експерта, в західній практиці використовується прогресивна система оподаткування, в якій враховуються всі види доходів, і найбільш багаті платять найбільші податки. В Україні такого немає, пише "Дело".

"Наприклад, ставки податку за основним видом доходів власника бізнесу менше, ніж 15% прибуткового податку, які платить найбідніший робітник. Чому найбагатші громадяни найменше обкладаються?"- пояснив Суслов.

Економіст додав, що в Україні склався великий клас рантьє - людей, які живуть на доходи з депозитів, в тому числі і серед депутатів, які всіляко перешкоджають введенню цього податку та встановлення адекватної ставки.

Як повідомлялось, податок на дивіденди з депозитів, який пропонується ввести з наступного року, дозволить акумулювати 1,5-2 млрд грн надходжень, підрахували економісти.

При цьому експерти вважають, що пропонована ставка 5% не призведе до відтоку вкладів, оскільки альтернативи депозитам в Україні немає.

За даними Держстату, в 2011 році зарплата не була основним видом доходу українців. На неї довелося всього 41,7% всіх доходів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7749
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація