У рейтингових агентств США з'явиться європейський конкурент

Американські рейтингові агентства можуть позбутися монополії.

Плани по створенню європейського конкурента Standard & Poor's, Moody's і Fitch стають усе більш конкретними.

Консалтингова компанія Roland Berger планує організувати європейське рейтингове агентство вже до другого кварталу 2012 року, при цьому нова структура функціонуватиме за принципово іншою моделлю, ніж "велика трійка".

Компанія Roland Berger планує почати виставляти суверенні рейтинги вже в другому кварталі 2012 року. У другому півріччі оцінки кредитоспроможності від агентства зможуть отримати банки, в 2013 році - компанії і фінансові продукти. Планується, що до 2013 року число співробітників агентства досягне 1 тис. осіб.

Як розповів партнер Roland Berger Маркус Кралль, компанія планує подати заявку на відкриття агентства у відповідні органи на початку наступного року.

Два головні питання, які необхідно вирішити для створення альтернативи "великій трійці", це фінансування і підтримка з боку політиків.

За словами Кралля, створення європейського агентства коштуватиме 300 млн євро. Для цього до кінця поточного року планується створити консорціум, до якого увійдуть до 25 учасників, і кожен з них інвестує близько 10 млн євро.

"Ми ведемо переговори з усіма великими європейськими фінансовими компаніями: німецькими, французькими, швейцарськими, італійськими", - сказав Кралль, не назвавши, проте, конкретних імен.

За його словами, спочатку агентство знаходитиметься у Франкфурті-на-Майні, але надалі можуть з'явитися ще два-три офіси, можливо, навіть в інших країнах.

Європейське агентство функціонуватиме за принципово іншію моделлю, ніж трійка монополістів зі США. За словами партнера Roland Berger, спочатку це буде некомерційна організація. Надалі платити за рейтинги будуть не емітенти цінних паперів, а інвестори.

Очікується, що в майбутньому буде створена спеціальна база, в яку емітенти надаватимуть свої дані і доступ до якої зможуть отримати як європейські, так і американські рейтингові агентства.

Послуги нового агентства коштуватимуть значно дешевше: якщо зараз рейтинг концерну, що входить в індекс DAX, може обійтися в мільйон євро, то європейське агентство зможе поставити свою оцінку за удвічі меншу суму.

Нагадаємо, що Організація об'єднаних націй (ООН) і Німеччина пропонують заборонити діяльність рейтингових агентств.

Як повідомлялось, новий орган ЄС, Європейська організація, по цінних паперах і ринках (European Securities and Markets Authority, ESMA) нещодавно пригрозив американським рейтинговим агентствам Standard & Poor's, Moody's і Fitch відмовою на ліцензування їх діяльності в Європі, якщо вони не дотримуватимуться європейських норм.

Читайте також:

ЄС оголошує війну американським рейтинговим агентствам

Moody's погіршило прогнози України по ВВП

Рейтинг Греції визнали найнижчим у світі

Fitch погіршив прогноз рейтингу Японії до "негативного"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: