Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна подала до СОТ перший позов проти Росії

Україна подала до СОТ перший позов проти Росії

З 2013 року Росія необґрунтовано вводила обмеження на постачання вагонів з України.

Україна подала до СОТ позов на Росію щодо обмеження експорту вагонів і стрілочних переводів.

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі торговий представник Наталія Микольська.

"Сьогодні Україна подала до СОТ перший позов проти РФ щодо обмежень, які були введені на українські вагони та стрілочні переводи", - сказала вона сьогодні, 21 жовтня, на брифінгу в Кабміні.

За її словами, це перший із позовів проти РФ. Вона пояснила, що з 2013 року Росія необґрунтовано вводила обмеження на постачання вагонів з України, анулюючи відповідні сертифікати. Обмеження торкнулися: Крюківського вагонобудівного заводу, Дніпропетровського заводу стрілочних переводів, підприємства "Азовзагальмаш" і Харківського машинобудівного заводу "ФЕД".

За словами Нікольської, через це експорт з України товарів групи 86 скоротився з 1,7 млрд доларів у 2013 р. до 51 млн доларів за сім місяців 2015 року.

Україна неодноразово намагалася врегулювати цей спір на рівні відповідних комітетів СОТ, але безуспішно, у зв'язку з чим змушена вдатися до процедури врегулювання суперечок в СОТ, зазначили в Кабміні.

Україна очікує від Росії врегулювання цього спору на стадії консультацій протягом 30 днів.

Раніше повідомлялося, що українська сторона готує звернення до СОТ щодо незаконних дій Росії з приводу імпорту української продукції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції