Україна погодилася повернути Фірташу газ

НАК "Нафтогаз" готовий повернути компанії  RosUkrEnergo 12,1 млрд куб.м газу і має намір витребувати борг в 1,7 мільярдів доларів.

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз Україна" готова повернути швейцарському газотрейдеру ВАТ RosUkrEnergo (RUE), який підконтрольний Дмитру Фірташу 12,1 млрд куб. м природного газу. У свою чергу, НАК має намір витребувати у RUE борг у розмірі 1,7 млрд доларів.

За попередніми оцінками, втрати "Нафтогазу" від такої операції в рамках цього взаєморозрахунку складуть 9,6 млрд грн. Це випливає з аудиту консолідованої фінансової звітності компанії за 2009 р., проведеного аудиторською компанією Ernst & Young.

"Оскільки менеджмент компанії розраховує здійснити своє право витребування у RUE і повернути RUE 12,1 млрд куб. м природного газу на виконання рішення арбітражного суду Стокгольма, то передбачувана сума резерву (після заліку вимог) складе 9,6 млрд грн", - йдеться документі.

Нагадаємо, рішеннями Арбітражного інституту Стокгольмської Торгової палати від 30 березня 2010 р. та від 8 червня 2010 р. на Україну покладено виконання певних майнових і фінансових зобов'язань. Держава повинна повернути RUE 11,1 млрд куб. м природного газу, 1,1 млрд куб. м природного газу в якості компенсації і виплатити 197 млн дол. в якості компенсації.

Читайте також:

Ще один суд визнав незаконним передачу Україні газу Фірташа

Кабмін відмовився від компенсацій RosUkrEnergo за рахунок бюджету

Україна представить Європі варіант модернізації ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: