Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна розпочала оскарження транзитних обмежень РФ у СОТ

Через необґрунтовані транзитні ембарго Україна втратила мільйони доларів. 

Українське Мінекономрозвитку починає процедуру оскарження обмежень перевезення товарів з України через територію.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Через транзитні обмеження з боку РФ до третіх країн зниження експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу в першому півріччі цього року склало 35,1%.

"В цілому втрати експорту товарів до Казахстану (річні) та Киргизстану (за другу половину року) оцінюються в обсязі близько 0,4 млрд доларів США, що сформує додаткові втрати ВВП у розмірі 0,3%", - йдеться у тексті повідомлення.

Українська сторона вважає введені РФ транзитні обмеження необґрунтованими і такими, що не відповідають нормам угод СОТ.

Для мінімізації негативних наслідків для міжнародних економічних інтересів України розпочато процедуру оскарження в рамках СОТ транзитних обмежень, запроваджених Російською Федерацією.

Раніше повідомлялося, що за підсумками 2016 року Україна втратить 1 млрд доларів, бо Росія блокує транзит вантажів своєю територією. Такий прогноз озвучила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник Наталія Микольська.

Через початок дії економічної частини (зони вільної торгівлі) угоди про асоціацію України з Євросоюзом президент РФ Володимир Путін від 1 січня 2016 року заборонив територією Росії міжнародні транзитні автомобільні та залізничні перевезення вантажів з України на територію Казахстану. Вони можуть здійснюватися лише через територію Білорусі. А з 1 липня цього року заборона поширилася і на транзит до Киргизстану

Залиште свій коментар

Вибір редакції