Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна втратить мільярд доларів через блокаду Росією транзиту вантажів – Мінекономрозвитку

Падіння експорту до РФ та Казахстану становить 36-46%.

За підсумками 2016 року Україна втратить 1 млрд доларів, бо Росія блокує транзит вантажів своєю територією.

Такий прогноз озвучила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник Наталія Микольська, пише "Апостроф".

"Є статистика за п'ять місяців. По експорту в нас скорочення в РФ на 36,2% порівняно з аналогічним періодом 2015 року. По Казахстану в нас падіння в січні-травні вже 46,2%, або 136,4 млн доларів. За підсумками 2016 року, за нашою оцінкою, через заходи, введені Росією, у нас буде втрата для економіки приблизно 1 млрд доларів", – сказала Микольська.

Через обмеження транзиту Україна недоотримає від експорту до Казахстану та Киргизстану 0,4 млрд доларів, тобто 0,3% ВВП.

Микольська додала, що сума втрат буде більшою, адже діє ланцюгова реакція – кошти недоотримають українські перевізники, логістичних сектор, сфера виробництва упаковок тощо.

Нагадаємо, через початок дії економічної частини (зони вільної торгівлі) угоди про асоціацію України з Євросоюзом президент РФ Володимир Путін від 1 січня 2016 року заборонив територією Росії міжнародні транзитні автомобільні та залізничні перевезення вантажів з України на територію Казахстану. Вони можуть здійснюватися лише через територію Білорусі. А з 1 липня цього року заборона поширилася і на транзит до Киргизстану.

Залиште свій коментар

Вибір редакції