Українці стали менше пити

Статистика свідчить про те, що українці стали споживати менше алкоголю. Найбільше скоротилися продажі вина.

У 2010 році долі продажів горілки і лікеро-горілчаних виробів, вин, коньяків та пива, які зроблені на території України, скоротилися у порівнянні з 2009 роком. Про це свідчать дані Держкомстату України.

Зокрема, доля горілки і лікеро-горілчаних виробів скоротилася минулого року з 90,2% до 88,6%, вин - з 82,5% до 78,7%, коньяку - з 83,1% до 82,3%, вин ігристих (шампанського) - з 91,8% до 89,2%, пива - з 93,4% до 92,2%, пише ЛІГАБізнесІнформ.

Нагадаємо, що починаючи з весни 2011 року Асоціація "Укргорілка" просить Міністерство економіки України підвищити мінімальні роздрібні ціни на оковиту до 24,90 гривень за 0,5 літра.

За розрахунками асоціації, мінімальна роздрібна ціна має бути не нижчою за 24,9 грн за 0,5 л пляшку горілки.

В "Укргорілці" головним приводом для коригування мінімальних цін називають подорожчання основних складових, що формують виробничу собівартість лікеро-горілчаних напоїв.

Добиваючись підвищення цін, великі алкогольні компанії намагаються вплинути і на розстановку сил на суміжних ринках, зокрема, на ринку пива. Вже зараз звучать заяви про те, що потрібно встановити мінімальну вартість пива на рівні 20 грн за літр.

Підгрунтя цього зрозуміле: згідно з маркетинговими дослідженнями, як тільки ціна пива подолає позначку 9–10 грн за пляшку, споживач переорієнтується на більш міцний алкоголь, пляшка якого коштуватиме йому, зрештою, дешевше, ніж кілька пляшок пива. Ось і недивно, що голосніше за всіх про шкоду пива і пивний алкоголізм, який нібито страшніше за горілчаний і винний, заявляють якраз виробники горілки.

Читайте також:

Українське пиво знову подорожчає

Алкогольні "королі" вимагають підвищити ціни на горілку та пиво

Пляшка найдешевшої горілки коштуватиме 25 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: