Уряд введе 9-14% мита на експорт зерна

Мито на пшеницю повинно бути не менше 17 євро за тонну, кукурудзу - 20 євро за тонну, ячмінь - 23 євро за тонну.

Кабмін запропонував Верховній Раді ввести до 1 січня 2012 року 9% мито на експорт пшениці, 12% - кукурудзи і 14% - на експорт ячменю.

Відповідний законопроект Кабінет міністрів вніс до парламенту 31 березня, проте текст його був вперше оприлюднений у понеділок.

Згідно з документом, мито на пшеницю повинно бути не менше 17 євро за тонну, кукурудзу - 20 євро за тонну, ячмінь - 23 євро за тонну.

Нагадаємо, на початку жовтня 2010 року уряд України ввів квотування експорту зерна на термін до 31 грудня 2010 року. В кінці минулого року воно було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот був збільшений на 1,5 млн тонн - до 4,2 млн тонн.

Наприкінці березня уряд вирішив продовжити квотування зерна ще на квартал, збільшивши квоту на експорт кукурудзи на 2 млн тонн. Потім міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк повідомив, що розподіл цієї квоти відбудеться на аукціоні. Верховна Рада ухвалила відповідний закон 8 квітня, що надає Кабінету міністрів право продавати квоти на експорт зерна на аукціоні, проте президент ще не підписав цей документ.

Представники уряду та Адміністрації президента заявляли, що після ухвалення закону про введення мит обмеження на експорт зерна у вигляді квотування будуть скасовані.

За цей час квоти розподілялися двічі способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Міністерства аграрної політики і продовольства про наявність зерна, які потрібні для подання заявки на отримання квоти.

Читайте також:

Кабмін скасує усі обмеження на експорт зернових після 1 липня

Аграрії втратили на обмеженні експорту зерна 4,5 мільярда доларів

Кабмін запропонував Раді обкласти митом експорт зерна

Кабмін вирішив ще раз "подоїти" експортерів зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: