Уряд ввів режим надзвичайного стану в енергетиці

Дата публікації
Уряд ввів режим надзвичайного стану в енергетиці

Reuters

Відповідне рішення затвердили на позачерговому засіданні уряду 15 лютого.

У вівторок, 15 лютого, на позачерговому засіданні Кабінету міністрів затвердили рішення про введення надзвичайного стану на ринку електроенергії.

Як повідомляє УНІАН, прем'єр-міністр Володимир Гройсман вкотре засудив блокування поставок вугілля антрацитової групи з територій, тимчасово непідконтрольних уряду.

"Я вважаю, що блокада вугілля – це злочин. Принаймні що стосується вугілля, про інше не берусь судити", – зазначив він.

Гройсман також закликав учасників блокади її зняти, бо вона загрожує енергетичній безпеці України.

"Все інше, будь ласка, блокуйте, контролюйте, боріться з контрабандою і в цьому питанні можете на мене розраховувати", – зазначив прем'єр.

Нагадаємо, залізнична блокада захопленого бойовиками Донбасу триває вже кілька тижнів. Бійці і громадські активісти перекрили рух товарних поїздів на луганському напрямкуна кордоні з окупованою Горлівкою. Головна їхня вимога – звільнити українських полонених, припинити торгівлю з бойовиками і визнати захоплені райони Донецької та Луганської областей окупованими.

Ветеранську блокаду раніше засудили в керівництві держави – зокрема, категорично проти висловився прем'єр Володимир Гройсман. СБУ зазначала, що торгова блокада завдає державі колосальні збитки. Зате в підтримку акції висловлюються деякі народні депутати.

13 лютого в.о. керівника "Укренерго" Всеволод Ковальчук наголосив, що введення надзвичайного стану в енергетиці дозволить розтягнути запаси вугілля на 40 днів.

За його словами, станом на ранок 13 лютого загальні запаси вугілля антрацитової групи на всіх ТЕС становили 842 тисячі тонн. Він наголосив, що середньострокове споживання вугілля антрацитової групи останнім часом становить приблизно 30 тисяч тонн на добу.

Уряд заявив про введення антикризових заходів у енергетиці

Уряд заявив про введення антикризових заходів у енергетиці

Наступна публікація