Вперше в Україні фізична особа визнана банкрутом і звільнена від боргів

Вперше в Україні фізичну особу визнали банкрутом, і дозволили їй не сплачувати частину боргу.

В Харкові прецедент - з людини списали 300 тисяч гривень боргу, себто офіційно звільнили від кредитного тягаря. Це підтвердило рішення харківського господарчого суду. Мало хто знає, що процедуру банкрутства можна запустити щодо кожного з нас, але до кризи відповідна стаття закону була незапитана.

Харківська пенсіонерка зітхнула з полегшенням, тепер вона нікому нічого не винна. Тетяна Осипова - перша в Україні фізична особа-банкрут.

Її історія почалася минулого літа з виходу на пенсію. Викладач коледжу Тетяна Осипова придбала в кредит офісне приміщення, аби потім його здавати в оренду. Вкласти гроші порадили знайомі, мовляв, буде щомісяця непоганий додаток до пенсії.

Та криза внесла корективи і здавати приміщення сталаво все менш прибутково. Сплачувати кредит із власної кишені пенсіонерка не могла. А продаж офісу, каже директор консультаційного центру з питань банкрутства Анатолій Родзинський, все одно нічого не вирішував. Його ціна взимку стрімко впала, і стала втричі меншою за суму, яку Тетяна Осипова мала повернути банку.

Нагадаємо, єдина умова, для людини, яка як харківська пенсіонерка, хоче збанкрутувати — треба бути приватним підприємцем. Оформитися, як підприємець можливо і напередодні самого визнання банкрутства.

В банківській асоціації розповідають: під час процедури людина втрачає все майно, не лише те, що було під заставою. Тому назвати банкрутство найкращим виходом важко. Таке підходить лише тим, в кого немає зареєстрованих на власне ім'я ані квартири, ані машини.

Читайте також:

Банківська система України опинилася на грані дефолту

Скандальну компанію "Кінгс Кепітал" визнано банкрутом

Золоту промисловість України визнали банкрутом

ВідеоВперше в Україні фізичну особу визнали банкрутом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: