Вперше в Україні фізична особа визнана банкрутом і звільнена від боргів

Вперше в Україні фізичну особу визнали банкрутом, і дозволили їй не сплачувати частину боргу.

В Харкові прецедент - з людини списали 300 тисяч гривень боргу, себто офіційно звільнили від кредитного тягаря. Це підтвердило рішення харківського господарчого суду. Мало хто знає, що процедуру банкрутства можна запустити щодо кожного з нас, але до кризи відповідна стаття закону була незапитана.

Харківська пенсіонерка зітхнула з полегшенням, тепер вона нікому нічого не винна. Тетяна Осипова - перша в Україні фізична особа-банкрут.

Її історія почалася минулого літа з виходу на пенсію. Викладач коледжу Тетяна Осипова придбала в кредит офісне приміщення, аби потім його здавати в оренду. Вкласти гроші порадили знайомі, мовляв, буде щомісяця непоганий додаток до пенсії.

Та криза внесла корективи і здавати приміщення сталаво все менш прибутково. Сплачувати кредит із власної кишені пенсіонерка не могла. А продаж офісу, каже директор консультаційного центру з питань банкрутства Анатолій Родзинський, все одно нічого не вирішував. Його ціна взимку стрімко впала, і стала втричі меншою за суму, яку Тетяна Осипова мала повернути банку.

Нагадаємо, єдина умова, для людини, яка як харківська пенсіонерка, хоче збанкрутувати — треба бути приватним підприємцем. Оформитися, як підприємець можливо і напередодні самого визнання банкрутства.

В банківській асоціації розповідають: під час процедури людина втрачає все майно, не лише те, що було під заставою. Тому назвати банкрутство найкращим виходом важко. Таке підходить лише тим, в кого немає зареєстрованих на власне ім'я ані квартири, ані машини.

Читайте також:

Банківська система України опинилася на грані дефолту

Скандальну компанію "Кінгс Кепітал" визнано банкрутом

Золоту промисловість України визнали банкрутом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: