В Україні мільйонерів вдвічі більше, ніж звітує податкова

За неофіційними даними в Україні налічується близько 20 тисяч мільйонерів.

Більше як половина українських мільйонерів не декларують свої високі доходи, залишаючись в "тіні", запевняють економічні експерти та бізнесмени.

Так, на думку директора економічних програм Центру імені Разумкова Василя Юрчишина, не декларують свої високі доходи приблизно стільки ж українців, скільки роблять це.

"Вважається, що 50% економіки країни перебуває в тіні. Я думаю, такий самий коефіцієнт зберігається для багатьох показників нашої економіки, включаючи кількість мільйонерів", – сказав експерт.

У колишнього міністра економіки України, народного депутата Сергія Терьохіна свої підрахунки. Він вважає, що якби всі громадяни України були чесні перед податковою службою, кількість мільйонерів у країні зросла б мінімум в 2-3 рази – тобто, до 15-20 тис. чоловік.

Представники бізнесу менш оптимістичні в своїх оцінках. Київський бізнесмен Гарі Корогодський вважає, що свої доходи розкривають не більш як 30% підприємців.

Терьохін вважає, щоб вивести тіньових мільйонерівз "тіні" , потрібно змінити закони. В першу чергу, на його думку, необхідно позбавити бізнесменів стимулів виводити свої доходи за кордон, уникаючи оподаткування.

"Всі доходи, які одержані за кордоном, мають оподатковуватися в країні", – вважає економіст. Одночасно необхідно знижувати податки. Інакше ситуацію не виправити.

Нагадаємо, за даними Державної податкової служби, за підсумками 2010 року в Україні офіційно зареєстровано 7 тис. 311 осіб із доходом вище за 1 млн грн. Порівняно з минулим роком їхня кількість зросла на 18%.

Географія проживання заможних громадян точно співпадає з рівнем економічного розвитку регіонів країни. Найбільше офіційних мільйонерів проживає в столиці – 894.

Далі слідом йдуть східні регіони, де розташовані флагмани української економіки – найбільші металургійні, енергетичні та машинобудівні підприємства країни, а також відносно високорозвинений бізнес.

Варто відзначити, що за минулий рік у Донецькій області кількість заможних людей зросла найбільше – в 1,5 раза. Експерти пов'язують це з тим, що частина новоявлених мільйонерів одержали крісла в столичних кабінетах, і у зв'язку з цим вимушені були розсекретити свої доходи.

Нагадаємо, у рейтингу сотні найбагатших українців шостий рік поспіль першу стрічку списку займає донецький підприємець Рінат Ахметов. Його активи за рік подорожчали на 7,8 мільярдів доларів - з 17,8 до 25,6 млрд дол.

Читайте також:

Чверть українців живе на суму нижчу за прожитковий мінімум

В Україні нарахували більше 7 тисяч мільйонерів

На Донбасі у півтора рази побільшало мільйонерів

Ахметов шостий рік поспіль очолив рейтинг найбагатших українців

Forbes оприлюднив список 100 найбагатших українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: