В Україні подешевшали гречка та овочі

У вересні серед продовольчих товарів була збережена тенденція до здешевлення фруктів - на 3,2% та овочів - на 11,6%.

Ціни на гречку у вересні поточного року знизилися в порівнянні з серпнем на 20%. Про це повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Зокрема, у вересні на 2,2% відбулося зниження цін в групі "хліб і хлібопродукти", що стало можливим за рахунок істотного здешевлення круп'яної групи товарів: гречки - на 20,7%, пшона - на 19,7%, круп перлових і ячних - на 2,5%, передає ЛIГАБiзнесIнформ.

Загалом у вересні серед продовольчих товарів була збережена тенденція до здешевлення фруктів - на 3,2% та овочів - на 11,6%. Така динаміка, кажуть у міністерстві, пов'язана зі зростанням на продовольчому ринку пропозиції вітчизняної продукції урожаю поточного року.

Під впливом зниження цін на цукор на світових торгових майданчиках і напередодні нового сезону цукроваріння у вересні зафіксовано також істотне зниження цін на цукор - на 8,4% в порівнянні зі зростанням на 0,1% у серпні та 1,4% у липні.

Нагадаємо, за прогнозами експертів, в поточному маркетинговому році (липень 2011-червень 2012 р) виробництво гречаної крупи в країні буде істотно перевищувати попит на продукт. Так, з очікуваного обсягу в 330-340 тисяч тонн гречки передбачається виробити близько 220 тисяч тонн гречки при обсязі внутрішнього попиту 80-120 тисяч тонн. У минулому маркетинговому році з 160 тисяч тонн зібраної гречки було вироблено близько 70 тисяч тонн гречаної крупи.

Варто відзначити, що на тлі здешевшання овочів та фруктів, дорожчають м'ясо та молочні продукти.

Читайте також:

Кілограм гречки можна купити вже за долар

Овочі та фрукти подорожчають вже у жовтні

Яловичина скоро коштуватиме не менше 10 доларів за кіло

Ціни на овочі встановили історичний рекорд з падіння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: