В Україні виникне надлишок гречки

Держрезерв прогнозує, що у 2012 році в Україні виникне надлишок гречки.

У 2012 році в Україні може виникнути надлишок гречаної крупи, повідомив глава Державного агентства резерву Олексій Лелюк.

За його словами, через неврожай гречки в Росії, частина крупи з українського ринку перекочувала на туди, де за неї платили більше грошей, що викликало дефіцит гречки в Україні, пише ЛІГАБізнесІнформ.

"Але майбутній урожай це виправить, адже багато аграріїв, фермери бажаючи запрацювати, збільшили посіви. Наступного року може бути надлишок, ми її ще експортуватимемо", - запевнив очільник Держрезерву.

Нагадаємо, що за даними Кабміну до 29 квітня, в максимально короткі терміни, було посіяно 17 тисяч гектарів гречки - при середній врожайності за останні три роки (8 центнерів з гектара) у кінці липня - початку серпня поточного року очікується намолот 13 - 13,5 тисяч тонн зерна гречки нового врожаю.

При цьому в повідомленні уряду говориться, що значні площі посівів зосереджені в найбільш сприятливих природно-кліматичних регіонах, зокрема в господарствах Сумської, Хмельницької, Вінницької, Харківської, Кіровоградської, Полтавської, Чернігівський, Тернопільською, Київською і Черкаською областей.

У свою чергу Міністерство аграрної політики і продовольства запевняє, що виробництво круп'яних культур в 2011 році в Україні повинно сильно вирости в порівнянні з об'ємом 2010 року. У зв'язку з цим ціна круп наступного року має бути набагато нижчою за ціни поточного року.

Читайте також:

Вітчизняна гречка нового урожаю з'явиться на прилавках у липні

На китайську гречку не витратили жодної бюджетної копійки

Східна Україна платить за гречку на третину більше, ніж Західна

Кабмін пообіцяв "засипати" українців гречкою та вівсянкою

Держрезерв відмовився купувати неякісну китайську гречку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: