Влада США почала розслідування стосовно Standard & Poor's

Влада США підозрює рейтингове агентство Standard & Poor's у некоректних оцінках десятків іпотечних цінних паперів.

Міністерство юстиції США проводить розслідування відносно одного з найбільших в країні рейтингових агентств Standard & Poor's.

Аналітиків агентства підозрюють у тому, що вони некоректно присвоювали рейтинги десяткам іпотечних цінних паперів, що могло призвести до світової фінансової кризи 2008 року, пише американське видання New York Times.

У міністерстві юстиції відмовляються коментувати повідомлення газети. New York Times відзначає, що передбачуване розслідування відносно Standard & Poors почалося ще до того, як агентство вперше в історії знизило суверенний кредитний рейтинг США до рівня "АА+" з "ААА".

Нагадаємо, згідно із заявою керуючого директора міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's (S&P) Джона Чемберса, на відновлення вищого кредитного рейтингу США може піти від 9 до 18 років.

Він також вказав на можливість подальшого зниження рейтингу США в найближчі два роки.
У Мінфіні США вважають, що S&P помилилося в розрахунках на 2 трлн доларів. На думку чиновників відомства, помилка криється в розрахунках рейтингу боргу щодо внутрішнього валового продукту, а також у нерозумінні основних даних конгресу.

Безпрецедентне рішення S&P викликало короткочасний обвал на фондових і сировинних ринках, змусивши їх протягом тижня метатися то вниз, то вгору.

Кредитний рейтинг США був знижений вперше в історії. Раніше він завжди знаходився на рівні ААА, що свідчило про найвищий ступінь надійності кредитоспроможності Америки.

Як повідомлялось, невідомий інвестор в липні поставив 850 мільйонів доларів на те, що США втратить максимальний кредитний рейтинг. Умови ставки складали 10 до одного, так що фінансист заробив більше 8 мільярдів доларів.

Не виключено, що людина, яка уклала подібне парі, могла мати внутрішню службову інформацію про намір міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's знизити кредитний рейтинг США з "ААА" до рівня "АА+".

Читайте також:

Невідомий заробив 8 мільярдів доларів на зниженні рейтингу США

На відновлення кредитного рейтингу США знадобиться до 18 років

Зниження кредитного рейтингу США: світ в очікуванні нової кризи

Держборг США перевищив 100% ВВП

Moody's і Fitch підтвердили рейтинги США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: