Янукович пообіцяв житло по 400 доларів за метр

Президент затвердив пріоритетні нацпроекти, серед яких - програма будівництва доступного житла. За проектом, квартири коштуватимуть 3-4 тисячі гривень (400-500 доларів) за квадратний метр.

Серед затверджених днями президентом Віктором Януковичем національних проектів є програма масового будівництва доступного житла.

За проектом, нерухомість продаватиметься за ціною 3-4 тисячі гривень (400-500 доларів) за квадратний метр, повідомила консалтингова компанія SV Development.

Економіст Олександр Жолудь великої проблеми у вирішенні цього питання не бачить. "500 доларів і сьогодні є фактично собівартістю житла разом з підведенням комунікацій. При цьому в неї закладена дуже велика корупційна складова на хабарі чиновникам", - зазначив він.

За словами економіста, для забезпечення масового будівництва недорогого житла досить максимально спростити дозвільну систему будівництва, "щоб такі дозволи отримував будь-який бажаючий, а не кум-брат-сват".

"При цьому мова повинна йти не про будівництво у наявній межі великих міст, а про мікрорайони, які, як свого часу Троєщина, зводилися з нуля", - наголосив Жолудь.

Зі свого боку, голова будівельної компанії "XXI століття" Лев Парцхаладзе налаштований менш оптимістично. "Ціна формується, виходячи з собівартості і попиту. Якщо в Києві купують по 1-2 тисячі доларів за "квадрат", то ніхто дешевше продавати не буде", - пояснив він.

Щоправда, на думку Парцхаладзе, якщо створити держкомпанію, якій будуть безкоштовно виділяти землю, створити типовий проект і зменшити відрахування до бюджету, то така компанія при рентабельності в 3-5% може вийти на ціну в 500 доларів за квадрат. Але приватні компанії, переконаний він, все одно будуть орієнтуватися на попит.

Цікаво, що зараз середньостатистичному мешканцю Києва, щоб придбати собі квартиру, необхідно збирати гроші протягом щонайменше 20 років. При цьому москвич зможе купити власне житло за 17 років, а мешканець Берліна збере потрібну суму всього за три.

Читайте також:

Росіяни масово скуповують елітну нерухомість у Криму

Встановлено світовий рекорд ціни на квартиру – 220 млн доларів

Киянину потрібно збирати гроші на квартиру 20 років

Ріелтори: квартири в Києві подешевшають до 10 тис. доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: