Японія витратить на відновлення 150 мільярдів доларів

У найближчі 5 років Японія витратить на відновлення інфраструктури після землетрусу та цунамі близько 150 мільярдів доларів.

Витрати Японії на відновлення інфраструктури північно-східних районів, зруйнованих землетрусом 11 березня 2011 роком і цунамі, в найближчі п'ять років можуть становити 10-12 трильйонів ієн - 126-152 мільярдів доларів. Відповідні цифри зазначені в підготовленому японським урядом проекті.

Як очікується, влада прийме план до кінця поточного місяця; документ покликаний стати основою для фінансування третього етапу реконструкції країни, пише Дело.

Програма, серед іншого, передбачає будівництво сонячних і вітряних електростанцій у постраждалих від стихійних лих районах.

Законодавці не розглядали підвищення податків як джерело фінансування відновлювальних робіт, тому цей захід відсутній у проекті, незважаючи на те, що 25 червня експертна комісія уряду Японії рекомендувала кабінету міністрів підвищити ставки для компенсації майбутніх витрат.

Раніше урядові експерти пропонували тимчасово підвищити податки на доходи юридичних і фізичних осіб, а також податок з продажів, на які в сукупності припадає 80% усіх податкових надходжень до бюджету країни.

Нагадаємо, землетрус 11 березня 2011 року магнітудою 9,0 і цунамі зруйнували інфраструктуру північно-східних районів Японії і вивели з ладу систему охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декількох вибухів і витоку радіації на цьому підприємстві.

В цілому в результаті стихійного лиха загинули і пропали безвісти близько 23 тисячі осіб, тисячі були евакуйовані з прилеглих до АЕС територій.

За попередніми підрахунками, матеріальний збиток від катаклізмів оцінюється в 209 мільярдів доларів.

Читайте також:

Землетрус у Японії завдав країні збитків на 210 мільярдів доларів

Демонтаж "Фукусіми" коштуватиме Японії 245 млрд доларів

Fitch погіршив прогноз рейтингу Японії до "негативного"

Японії пророкують різке відновлення економіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: