ЄС оголошує війну американським рейтинговим агентствам

Американські рейтингові агентства можуть вигнати з Європи.

Новий орган ЄС, Європейська організація, по цінних паперах і ринках (European Securities and Markets Authority, ESMA) погрожує американським рейтинговим агентствам Standard & Poor's, Moody's і Fitch відмовою на ліцензування їх діяльності в Європі, якщо вони не дотримуватимуться європейських норм.

"Ми не повинні сліпо переймати регулюючу систему третіх країн", - заявив глава ESMA Стівен Майор, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Питання про контроль над рейтинговими агентствами спровокувало "жорстку трансатлантичну суперечку". Питання про зобов'язання і відповідальність рейтингових агентств у США досконально не відрегульоване, що утрудняє контроль над ними з боку ESMA.

Зі свого боку ESMA вимагає від американських агентств - як і від інших - надати детальні документи. "Очевидно, ці агентства вирішили, що завдяки своєму лідируючому положенню вони будуть автоматично допущені на європейські ринки", заявивли представники ESMA. Але останнім часом їх оцінки кредитоспроможності піддаються критиці: багато хто з них виявився помилковим.

Читайте також:

Moody's погіршило прогнози України по ВВП

Рейтинг Греції визнали найнижчим у світі

Fitch погіршив прогноз рейтингу Японії до "негативного"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: