Європа різко скоротила закупівлі російського газу

Продажі російського газу до Європи впали на 13%. Видобуток "Газпрому" скоротився на 11%.

Після активного зростання з початку року експорт російського газу з початку вересня вперше почав знижуватися.

За даними Центрального диспетчерського управління паливно-енергетичного комплексу (ЦДУ ПЕК) РФ, поставки скоротилися в середньому на 13%, при цьому видобуток "Газпрому" впав за цей період на 11%, пише Комерсант.

Падіння стало логічним продовженням тенденції уповільнення темпів зростання експорту і виробництва монополії, яка склалася ще в липні. Надалі падіння може тільки посилитися.

Експорт російського газу в першій декаді вересня впав в середньому на 13%, повідомили в ЦДУ ПЕК. Це перше падіння поставок "Газпрому" за кордон з початку року.

Скорочення експорту позначилося і на видобутку монополії - на 10 вересня він був у середньому на 11% нижчим за показники минулого року. При цьому моніторинг Системного оператора свідчить, що температура повітря у вересні 2011 року не сильно відрізняється від показників минулого року.

Зниження видобутку газу і його поставок на експорт не стало несподіванкою для ринку. Темпи зростання експорту сповільнювалися з липня, а в останній декаді серпня зростання практично припинилося, склавши всього 1,5%. Літній мінімум видобутку "Газпрому" припав на 16 серпня і склав 991,7 млн кубометрів (у нижній точці 2010 року - 1,031 млрд кубометрів).

У цілому за серпень експорт трохи перевищив рівень 2010 року і склав 11,03 млрд кубометрів. Водночас видобуток концерну в серпні незначно - на 0,3 млрд кубометрів - знизився, до 32,83 млрд кубометрів.

Читайте також:

Прибутки "Газпрому" в першому кварталі виросли на 40%

"Газпром" готовий відмовитися від чинної "газової формули"

"Газпром" йде на історичний рекорд з видобутку газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: