За Індексом Біг Мака долар повинен коштувати 4 грн

Згідно з Індексом Біг Мака українська національна валюта недооцінена на 50% по відношенню до долара.

Якщо порахувати вартість американської валюти в Україні за Індексом Біг Мака, який регулярно складає журнал The Economist, то українці повинні були б платити за долар не більше 4 гривень.

Автори дослідження при підрахунках такого індексу відштовхуються від вартості Біг Мака в різних країнах. Цього року, крім фактичної ціни було вирішено було врахувати ще і ВВП на душу населення.

Як пояснюють економісти, базовий Індекс Біг Мака говорить про те, що бургери в Китаї на 44% дешевші, ніж у США (у Китаї - 2,27 долара, у Штатах - 4,07 долара). Проте така дешевизна - не показник недооцінки юаня, а зайве свідчення того, що в бідних країнах робоча сила дешевша.

Україна в даний рейтинг не входить, проте, якби нашу країну не обходили стороною, то індекс показав би, що гривня недооцінена приблизно на 50%. Біг Мак у нас коштує трохи більше 2 доларів або 16,5 грн. Таким чином, долар повинен коштувати у нас близько 4 грн.

Згідно з Індексом, Бразильський реал - найбільш переоцінена валюта у світі, вартість євро також перебільшена, а курс китайського юаня зараз близький до справедливого.

Вдосконалений Індекс Біг Мака також показує, що європейська валюта переоцінена більш ніж на третину (36%), російський рубль - на 10%.

Нагадаємо, що відповідно до аналітичного звіту Національного банку України, курс національної валюти через 12 місяців прогнозовано становитиме близько 8,3 гривні за долар.

Читайте також:

Українці тримають "під матрацами" 60 мільярдів доларів

Нацбанк прогнозує, що через рік долар коштуватиме 8,3 грн

Українці у червні купили валюти майже на три мільярди доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: