За вдалий похорон євро британський лорд заплатить 390 тисяч доларів

За вдалий похорон євро британський лорд заплатить 390 тисяч доларів

Британський лорд заснував премію за сценарій безболісної смерті євро

Запропонована премія стала другою за розміром в економічній науці після Нобелівської.

Лорд Саймон Волфсон, директор британської роздрібної мережі Next і спонсор Консервативної партії, заснував премію розміром 250 тисяч фунтів стерлінгів за всебічну наукову розробку сценарію максимально безболісного похорону єдиної європейської валюти, пише британська The Financial Times.

Премія, друга за розміром в економічній науці після Нобелівської, повинна, на думку організаторів, залучити до проблеми найавторитетніших економістів. "Спекуляцій про вихід окремих країн з єврозони зараз достатньо. Бракує серйозних досліджень різноманітних наслідків цієї дії", - наводить видання думку самого Волфсона.

Він упевнений, що премія необхідна, оскільки влада єврозони не може як-небудь обговорювати саму можливість кінця єдиної валюти. "Це було б сприйнято як вивішування білого прапора і могло б викликати колапс валюти саме по собі", - вважає Волфсон.

Видання пише, що дослідницький фонд Policy Exchange розішле 200 пропозицій про участь у провідні наукові інститути світу, сподіваючись залучити економістів рівня лауреатів Нобелівської премії - Джозефа Стігліца, Пола Кругмана і Крістофера Піссарідеса.

Детально розроблені програми згортання євро, де були б розписані всілякі економічні, політичні та інституційні наслідки, потрібно надати до кінця січня 2012 року. Не виключено, що гідного плану серед них не виявиться. "Це буде вкрай показово саме по собі", - укладає Волфсон.

Читайте также:

Європа погіршила прогнози по українській економіці

Німеччина не вірить у закінчення європейської кризи

Fitch може спровокувати другу світову фінансову кризу

Європа вийде з кризи через два-три роки

Наступна публікація