За вдалий похорон євро британський лорд заплатить 390 тисяч доларів

Дата публікації
Перегляди
1876
Поділитись:
WhatsApp
Viber
За вдалий похорон євро британський лорд заплатить 390 тисяч доларів

Британський лорд заснував премію за сценарій безболісної смерті євро

Запропонована премія стала другою за розміром в економічній науці після Нобелівської.

Лорд Саймон Волфсон, директор британської роздрібної мережі Next і спонсор Консервативної партії, заснував премію розміром 250 тисяч фунтів стерлінгів за всебічну наукову розробку сценарію максимально безболісного похорону єдиної європейської валюти, пише британська The Financial Times.

Премія, друга за розміром в економічній науці після Нобелівської, повинна, на думку організаторів, залучити до проблеми найавторитетніших економістів. "Спекуляцій про вихід окремих країн з єврозони зараз достатньо. Бракує серйозних досліджень різноманітних наслідків цієї дії", - наводить видання думку самого Волфсона.

Він упевнений, що премія необхідна, оскільки влада єврозони не може як-небудь обговорювати саму можливість кінця єдиної валюти. "Це було б сприйнято як вивішування білого прапора і могло б викликати колапс валюти саме по собі", - вважає Волфсон.

Видання пише, що дослідницький фонд Policy Exchange розішле 200 пропозицій про участь у провідні наукові інститути світу, сподіваючись залучити економістів рівня лауреатів Нобелівської премії - Джозефа Стігліца, Пола Кругмана і Крістофера Піссарідеса.

Детально розроблені програми згортання євро, де були б розписані всілякі економічні, політичні та інституційні наслідки, потрібно надати до кінця січня 2012 року. Не виключено, що гідного плану серед них не виявиться. "Це буде вкрай показово саме по собі", - укладає Волфсон.

Читайте также:

Європа погіршила прогнози по українській економіці

Німеччина не вірить у закінчення європейської кризи

Fitch може спровокувати другу світову фінансову кризу

Європа вийде з кризи через два-три роки

Дата публікації
Перегляди
1876
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація